22-latek odpowie za liczne włamania

Żabia Wola

W gminie Żabia Wola w domkach letniskowych dochodziło do wielu włamań. Grodziscy policjanci zatrzymali podejrzanego o przestępstwa młodego mężczyznę.

W domkach działkowych w gminie Żabia Wola doszło do wielu kradzieży z włamaniem. Grodziscy policjanci prowadzili śledztwo wyjaśniające tę sprawę.

– Okoliczności w dwóch takich przestępstwach wskazywały na działanie tego samego sprawcy. Funkcjonariusze szybko wytypowali winowajcę. Policjanci zatrzymali 22-latka podejrzanego o te czyny. W toku prowadzonych czynności przez funkcjonariuszy z posterunku policji w Żabiej Woli potwierdziło się, że zatrzymany w grudniu dokonał dwóch włamań do domków letniskowych, zabierając z nich wyposażenie o wartości 6,5 tys. zł. Ponadto policjanci ustalili, że ta sama osoba w styczniu próbowała dostać się do garażu na jednej z działek – informuje asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim. – 22-latek usłyszał trzy zarzuty karne. Mężczyzna przyznał się do dwóch kradzieży z włamaniem i usiłowania dokonania tego przestępstwa – dodaje.

Ze względu na wcześniejszą karę za podobne czyny 22-latek odpowie w warunkach recydywy.

Za kradzież z włamaniem w przypadku poprzedniej karalności za tożsame przestępstwo grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.