22 czerwca rusza kąpielisko na „Walca”

Grodzisk Maz.

Druga połowa czerwca to czas, gdy otwierane są kąpieliska. Jedynym takim obiektem „pod chmurką” w naszej okolicy jest ten na Stawach Walczewskiego w Grodzisku Mazowieckim. I mamy dobrą wiadomość. 22 czerwca startuje tam sezon kąpielowy.

Stawy Walczewskiego cieszą się niesłabnącą popularnością. Jeszcze przed rewitalizacją mieszkańcy lubili tam przebywać. Jednak prawdziwe zainteresowanie obiektem objawiło się po przebudowie, dzięki której Stawy zyskały zupełnie nowe oblicze. Szczególnie w sezonie letnim wiele osób lubi korzystać z plaży i kąpieliska. Wobec tego, że wśród naszych czytelników pojawiło się wiele pytań o to, kiedy kąpielisko zostanie otwarte, postanowiliśmy zwrócić się do zarządcy obiektu z prośbą o informacje.

– Kąpielisko otwieramy 22 czerwca. Sposób działalności tego obiektu będzie taki sam jak rok wcześniej. Do ustalenia pozostaje nam jeszcze kwestia godzin otwarcia – mówi Mariusz Smysło, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Grodzisku Mazowieckim. – Oczywiście na dzień rozpoczęcia sezonu kąpielowego szykujemy imprezę. Będą to grodziskie wianki. Szczegóły jeszcze ustalamy, więc na tę chwilę trudno mówić o programie imprezy. Na pewno będzie wiele atrakcji dla młodszych i dla starszych – zaznacza.

Trudno nie wspomnieć o tym, że w ubiegłym roku z kąpieliskiem były związane pewne kontrowersje. Zdarzyło się tak, że sanepid wyłączał czasowo z użytkowania kąpielisko. Powodem była zła jakość wody i obecność sinic. Ale znaleziono na to sposób. Dodatkowo pojawią się nowe elementy, które usprawnią użytkowanie. – Obsadziliśmy staw specjalnie dobranymi roślinami pod względem filtrowania wody i zwalczania sinic. Dodatkowo będziemy stosujemy naturalne bakterie, które utworzą odpowiednią florę – podkreśla Smysło. – Budujemy również pomosty i chcemy wybudować ul. Wioślarską, aby mieszkańcy mogli wygodnie dojechać bliżej kąpieliska i zaparkować pojazdy – dodaje.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.