15-latka ukradła ponad 1000 zł

Region

Nastoletnia Magda usłyszy zarzut kradzieży oraz włamania. Okazało się, że dziewczyna zabrała z rodzinnego domu ponad 1000 złotych. Tłumaczyła, że pieniądze przekazała starszej koleżance.

W środę, 21 kwietnia kilka minut po 8.00 do komendy policji w Pruszkowie wpłynęła informacja, że matka 15-letniej uczennicy potrzebuje pomocy. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami z zespołu ds. nieletnich i patologii kobieta wyznała, że jej córka w ciągu ostatniego miesiąca zabrała z domu pieniądze w kwocie 1200 złotych. Kilka dni temu wyjęła 400 zł z portfela ojca, a dzień przed zgłoszeniem ukradła 800 zł z zamkniętej szkatułki.

Policjanci postanowili porozmawiać z 15-letnią Magdą. Początkowo nastolatka twierdziła, że jest zastraszana i dlatego zabrała z domu pieniądze. Jednak szczegółowe pytania, a przede wszystkim niespójne odpowiedzi, nie potwierdziły tej wersji. Okazało się, że starsza koleżanka poprosiła Magdę o pieniądze, nastolatka zgodziła się bez pytania, po co i skąd ma wziąć taką kwotę.

15-letnia Magda stanie teraz przed sądem rodzinnym gdzie odpowie za kradzież i kradzież z włamaniem.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.