15 radarowych wyświetlaczy prędkości stanie przy drogach w naszym regionie

Region

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich na terenie województwa chce ustawić radarowe wyświetlacze prędkości. 15 takich urządzeń znajdzie się w naszym regionie.

Nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków. Jak zatem „zachęcić” kierowców do zdjęcia nogi z gazu? Jednym z nich są radarowe wyświetlacze prędkości. Te z pozoru proste urządzenia mierzą prędkość nadjeżdżającego auta i wyświetlają wartość na tablicy. Dodatkowo informują czy kierowca jedzie z przepisową prędkością, czy może powinien zwolnić.

Radarowe wyświetlacze prędkości w naszym regionie to nie nowość. Takie urządzenia znajdziemy m.in. w gminie Michałowice, gminie Nadarzyn czy gminie Brwinów. Teraz dołączą do nich kolejne wyświetlacze.

Skąd pomysł ich ustawienia? Wyszli z nim sami mieszkańcy. Wyświetlacze mają zostać ustawione w ramach projektu „ Zwolnij i jedź bezpiecznie”, którzy w ubiegłym roku został złożony do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza i został wybrany przez mieszkańców nie tylko naszego regionu, ale całego województwa.

Na terenie Mazowsza ma się pojawić 56 takich urządzeń, z czego aż 15 zostanie ulokowanych przy drogach w naszym regionie.

Kiedy radarowe wyświetlacze prędkości pojawią się na drogach w naszym regionie? – Wykonawca ma 6 miesięcy od dnia podpisania umowy na wykonanie radarowych wyświetlaczy prędkości. Obecnie wykonawca jest na etapie kończenia inwentaryzacji lokalizacji. Następnie opracowane zostaną projekty aktualizacji stałej organizacji ruchu. Etapem kończącym umowę będzie montaż radarowych wyświetlaczy prędkości – mówi nam Monika Burdon, rzecznik prasowy Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Umowa została podpisana pod koniec czerwca, zatem same wyświetlacze powinny zostać ustawione i uruchomione na przełomie 2022 i 2023 r.

Radarowe wyświetlacze prędkości to jednak nie wszystko. W naszym regionie na dwóch drogach zostanie wprowadzony odcinkowy pomiar prędkości. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Poniżej zamieszczamy listę punktów, w których pojawią się radarowe wyświetlacze prędkości
DW579 – Janinów, gm. Grodzisk Mazowiecki ul. Radziejowicka za skrzyżowaniem z ul. Belgijską
DW 701 – Domaniew, gm. Brwinów ul. Baśniowa w rejonie nr 2
DW 701 – Domaniew, gm. Brwinów ul. Baśniowa przed skrzyżowaniem z ul. Królowej Śniegu i ul. Małego Księcia
DW 701 – Domaniew, gm. Brwinów ul. Baśniowa przed skrzyżowaniem z ul. Misia Uszatka
DW 718 – Pruszków, ul. Poznańska przed skrzyżowaniem z ul. 3 Maja
DW 718 – Pruszków, ul. Poznańska przed skrzyżowaniem z ul. Mostową
DW 719 – Kanie, gm. Brwinów ul. Warszawska przed skrzyżowaniem z ul. Zaściankową (2 szt)
DW 719 – Otrębusy, gm. Brwinów ul. Warszawska za skrzyżowaniem z ul. Na Skraju.
DW 720 – Biskupice, gm. Brwinów vis-a-vis strażnicy OSP Biskupice
DW 720 – Brwinów ul. Biskupicka na zjeździe z wiaduktu nad A2
DW 720 – Brwinów, ul. Pszczelińska przed skrzyżowaniem z ul. Pedagogiczną
DW 720 – Otrębusy, gm. Brwinów ul. Natalińska przed skrzyżowaniem z ul. Sosnową,
DW 720 – Nadarzyn, ul. Błońska przed skrzyżowaniem z ul. Sosnową (2 szt.)

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “15 radarowych wyświetlaczy prędkości stanie przy drogach w naszym regionie”

 1. none pisze:

  Kolejna niepotrzebna inwestycja. Zamiast 15 wyświetlaczy (gdzie co poniektórzy będą rywalizować, kto wykręci wyższy wynik) lepiej byłoby postawić 5 radarów.

  • Xiao7 pisze:

   Jeśli wpadłeś na ten cudowny pomysł by wykręcać wyższy wynik to najwidoczniej zaliczasz się do takich nielicznych kierowców. Znaczna większość jednak przy tego typu obiektach odpuszcza nogę z gazu by nie robić sobie wstydu.

 2. Gundo pisze:

  Jako kierowca, rowerzysta i pieszy zdecydowanie bardziej wolałbym montaż adaptacyjnych systemów doświetleń przejść dla pieszych niż montaż znaków zmiennej treści, które każdy ma w głębokim poważaniu.

  • Xiao7 pisze:

   Kierowca z bombowca który nawet nie zna przepisów i nie wie o tym że „radarowy wyświetlacz prędkości” nie zalicza się do znaków.
   Dodatkowo olewa znaki o zmiennej treści które głównie występują na drogach ekspresowych i autostradach. Na drogach lokalnych są rzadkością bo są zbyt drogie dla gmin czy powiatów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły