15 października idziemy do urn!

Region

Jeszcze tylko tydzień dzieli nas od wyborów do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. Tego samego dnia zaplanowano ogólnopolskie referendum.

W tym roku Polacy pójdą do urn, by wybrać swoich przedstawicieli do Sejmu i Senatu. Głosowanie odbędzie się 15 października. Lokale wyborcze będą czynne od godz. 7.00 do 21.00. Nasz region znajduje się w okręgu wyborczym nr 20 w wyborach do Sejmu, który zapewni 12 mandatów. W wyborach do Senatu nasz region znajduje się w okręgu nr 41.

W głosowaniu może wziąć udział każdy, kto ukończył 18 lat i cieszy się pełnią praw publicznych. Głosować można na jedną listę kandydatów do Sejmu i jedną listę kandydatów do Senatu, stawiając na karcie do głosowania znak X w kratce przy nazwisku jednego z kandydatów z danej listy wyborczej.

Głos będzie nieważny, jeśli przy nazwisku postawimy inny znak niż „x” (niedopuszczalny jest „ptaszek” lub „plus”). Nieważny będzie również wtedy kiedy zaznaczymy „x” przy więcej niż dwóch nazwiskach.

Warto pamiętać, że w tym roku przy okazji wyborów parlamentarnych, zostanie przeprowadzone ogólnonarodowe referendum. Na jakie pytania będziemy odpowiadać?

Pytanie 1: czy popierasz wyprzedaż majątku państwowego podmiotom zagranicznym, prowadzącą do utraty kontroli Polek i Polaków nad strategicznymi sektorami gospodarki?
Pytanie 2: czy popierasz podniesienie wieku emerytalnego, w tym przywrócenie podwyższonego do 67 lat wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn?
Pytanie 3: czy popierasz likwidację bariery na granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi?
Pytanie 4: czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską?


Żródło https://sus.ceo.org.pl/

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 29

29 odpowiedzi na “15 października idziemy do urn!”

 1. Patriota pisze:

  Masz rację. A jak wygrają Platfusy to będzie jak Kononowicz mówił czyli nie będzie tu dosłownie niczego. Po co lotnisko jak mamy w Berlinie? Może przyjmiesz kilkaset imigrantów z Afryki pod dach?

 2. robot pisze:

  Parodia debaty za nami. Ufff. Ktoś zapytał czemu czas na odpowiedzi był tak krótki. Ano dlatego że „pytanie” zawierało odpowiedź więc własciwie można było sobie resztę odpuścić. Dobrze że Pinokio nie pomylił się jak u Barei odpowiadając na pytanie jeszcze nie zadane.
  Państwo z tektury, pseudodemokracja, parodia państwa prawa.

 3. ***** *** pisze:

  Podobno mają w powiecie w trybie ekspresowym postawić nowe latarnie. Zabrakło słupów dla Sipiery. 😜

 4. Anonim pisze:

  Ci co się jeszcze nie narodzili, i dzieci tych nienarodzonych będą spłacać długi wygenerowane przez ten rząd. Budżet to jedna wielka ściema. Glapa drukuje po nocach. Nigdy nie przyjmiemy euro bo nie da się ich drukować. Kłamstwo leje się nieprzerwanym potokiem z jam Morawieckiego i Kaczyńskiego. Kasta nowych milionerów, nieudaczników mianowanych na najważniejsze stanowiska w państwowych spółkach nie cofnie się przed żadnym świństwem żeby utrzymać się przy tłustym cycu.
  Precz z tą mafią rządową. Won !

 5. Ferdek pisze:

  Kaczor już ma pełne gacie. Może żyłka mu pęknie. Co to będzie jak milicja zniknie spod rudery na Mickiewicza ? Kot po bułki pójdzie ?

 6. Anonim pisze:

  Tylko PiS!!!!!

 7. Brwinowianin pisze:

  Tak , wybieramy pomiędzy Polską i rozwojem z Prawem i Sprawiedliwością, budową klasy średniej, dalszą budową dróg w tak szybkim tempie, modernizacją kolei, dworców PKP, budową nowych linii kolejowych…
  – a czwartą rzeszą na czele z kłamcą i manipulantem donaldem tuskiem, który kiedy rządziło PO–PSL rozprzedawał majątek narodowy, chciał sprzedać KGHM, ORLEN, PLL LOT , Polska nie przynosiła „dochodów”, prano podatek VAT, a jedyne zdanie które wypowiadał ten człowiek to – „Polski nie stać, jest dziura budżetowa, a do swoich kolegów mówił(afera podsłuchowa) – tak kradnijcie, żeby mnie nie mieszać będąc premierem rządu !
  I dziś są Polacy, którzy na niego zagłosują ???
  TO NIE SĄ POLACY !!!

  • Anonim pisze:

   👋

  • wiki pisze:

   Ale masz smutny żywot.

  • Ferdek pisze:

   Może jesteś Polakiem ale człowiekiem nie jesteś. Śmierdzisz kacapska szmatą.

  • Grzegorz pisze:

   to ty nie jesteś Polakiem, nienawidzisz Polski i Polaków jak kaczyński,.. nie udawaj rachonia. Rafinerię w Gdańsku też Tusk sprzedał? Przecież przez te 8 lat nic potrzebnego Polsce nie zbudowano, a to co zbudowano albo rozebrano albo jest bezużyteczne. Idąc twoim przykładem nazwiska twoich guru również są z małych liter. Jedyna mafia vat-owska działała w ministerstwie finansów za nierządu piss. Jesteś niedorozwinięty czy tylko udajesz chorobę?

 8. Anonim pisze:

  Rudy pakuj się!!!!

 9. Grzegorz pisze:

  Jestem przeciwny sprzedaży rafinerii gdańskiej przez spółkę powiązaną z Rosją.
  Morawiecki jest za podwyższeniem wieku emerytalnego, dlaczego mamy być przeciwni?
  Jestem przeciwny sprzedawaniu wiz do Polski na straganach w Azji i w Afryce.
  Po co bariera jak można wizę kupić od kolegi ambasadora/ministra, kolegi którego działalność jest zalegalizowana w Moskwie.

 10. Ferdek pisze:

  Sipiera zewsząd wyziera. Na każdym słupie, w lodówce i na płocie. Może jak przyjadą szambo wybrać to pod włazem będzie. A tu na froncie będzie straszyć do wyborów. Jak każdy pisior potrafi tylko własny monolog zaprezentować. Żadnych komentarzy, żadnych pytań. Boi się jak Jaruś.

  • wiki pisze:

   Muszę cię zmartwić , on nic sobą nie reprezentuje. Jedynie liczy na ciepłą posadkę dla siebie i rodzinki.

 11. ***** *** pisze:

  Odeślijmy pisowską bandę na śmietnik historii.

  • Grzegorz pisze:

   Banda to za bardzo grzecznie politycznie określenie przestępczej grupy zbrojnej, ale ok niech będzie po prostu banda. Najpierw rozliczenie, później śmietnik.

  • von libentrop pisze:

   komunistyczny peowski trolu von do swojego kraju

   • hmm,.. pisze:

    Szkoły za mało, nauki za mało, za to dużo chamstwa,.. no cóż, po prostu pis. Żebyś na przyszłość dobrze kojarzył i poprawnie napisał : Von Ribbentrop

 12. Cxb pisze:

  Oczywiście głosujemy na naczelnika Jarosława a nie na tych złodziei niemieckich

  • xxx pisze:

   widać , że sam jesteś złodziej skoro chcesz głosować na obecnego super złodzieja

  • hmm,.. pisze:

   Cxb, całujesz naczelnika w złoty pierścień czy jesteś tak malutki że nigdy nie dostąpisz tego zaszczytu?

 13. Dr.Huckenbush pisze:

  Głosowanie w wyborach pod karą administracyjną powinno być obowiązkowe. Potem jeden dzban z drugim będzie mówił że to nie jego władza i nie ma na nic wpływu. Masz wpływ. I masz pójść głosować.

 14. tomek-kimono pisze:

  czy jesteś za rozwaleniem kraju jak we Francji i Szwecji? Platfusy: „za!”

  • dlaczego? pisze:

   kimono, wystarczy sprzedać jeszcze kilkaset tysięcy wiz na straganach w Afryce i Azji i nie będzie potrzebne referendum, już za każdym rogiem czai się jakiś obcokrajowiec,,.. następne 4 lata nierządów piss i spotkanie białego na ulicy będzie wydarzeniem o którym będziesz rozmawiał z kolegami przy tanim winie,..

  • kimono wytarte na łokciach pisze:

   tomeczku, pusta główko, to twoi złodziejscy idole sprowadzili dziesiątki tysięcy ludzików z azji i afryki. W lidlu przy os. staszica jak robię zakupy to coraz ich więcej. Francję zaraz dzięki zachłannym i nienażartym pisiorom będziesz tu mieć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły