13 podmiotów podpisze umowę ramową z CPK

Baranów / CPK

Spółka Centralny Port Komunikacyjny wybrała 13 podmiotów, które wybudują obiekty wspierające na lotnisku CPK. W najbliższym czasie zaplanowano podpisanie z nimi umowy ramowej.

Umowy zostaną podpisane na wybudowanie tzw. obiektów SIE m. in. wieży kontroli lotów, centrum operacyjnego portu lotniczego czy budynków służb ratowniczo-gaśniczych, utrzymania i zarządzania lotniskiem oraz biura służb lotniskowych. 13 podmiotów spełniło warunki udziału w przetargu. Wśród nich jest 9 firm i 4 konsorcja.

Budynki powstaną w pobliżu terminala pasażerskiego i dworca kolejowego projektowanych przez master architekta. Zakładamy pełną współpracę i koordynację działań firm wybranych do projektowania obiektów SIE z master architektem. Wieża kontroli lotów będzie kluczowym elementem lotniska. Obok terminala ma szansę stać się jego najbardziej rozpoznawalnym budynkiem jak ma to miejsce np. na nowym lotnisku w Stambule – podkreśla Eliza Wysocka, Lider Projektu SIE.

Pierwsza z dwóch umowa ramowa pozwoli na zlecanie przez CPK konkretnych zadań w ramach postępowań wykonawczych. Decydujące w nich będą cena i kryteria jakościowe. Zleceniobiorcy wykonają prace związane z przygotowaniem projektów koncepcyjnych, technicznych, wykonawczych i budowlanych. Dodatkowo będą musieli uzyskać oni odpowiednie pozwolenia.

Przetarg na druga umowę ramową na wybudowanie innych obiektów wspierających (hoteli, biur, obiektów handlowych, terminali cargo, parkingów wielopoziomowych) jest w toku. Został ogłoszony w październiku, a oferty, które wpłynęły są analizowane. Jego rozstrzygnięcie jest planowane na styczeń 2023 roku. Szacowana wartość obu kontraktów to 500 mln zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “13 podmiotów podpisze umowę ramową z CPK”

 1. paca pisze:

  Spółka wybrała. Spółka która mieści się na Nowogrodzkiej.
  Słowo spółka zyskuje nowy wydźwięk. Będzie wymieniane jako wyraz bliskoznaczny do takich wyrażeń jak: klika, szajka, koteria, gang …

 2. PIS do łagrów pisze:

  Tylko na podstawie Całkowitego Pogrążenia Kraju, widać jak obecna władza traktuje obywateli.
  Dla tej władzy nie liczą się ludzie. Dla nich ludzi nie ma. Są tylko ich aspiracje, utrzymania się przy korycie, kosztem nawet największych absurdów, spychające Polskę, w kierunku bankructwa.
  Tak jak Stalin dekretami rządził, tak samo zachowuje się ten rząd.
  Nie słucha ludzi, nie liczy się z nimi.
  Czy ludzie dalej sobie na takie zachowanie pozwolą?
  Czy pozwolą na wyrzucenie się, wysiedlenie jak z za okupacji, w nieznane?
  Myślę, że absolutnie nie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły