120 lat Książnicy Pruszkowskiej

Pruszków

Książnica Pruszkowska jest najstarszą pruszkowską instytucją kultury w mieście. 10 listopada odbyła się uroczystość z okazji 120-lecia jej powstania.

Ceremonia stanowiła znakomitą okazję do podkreślenia dorobku Książnicy Pruszkowskiej i jej znaczenia dla lokalnej społeczności. Podczas wydarzenia odbyła się premiera książki Mariana Skwary „Historia biblioteki miejskiej w Pruszkowie do roku 1989″. Zgromadzeni mogli podziwiać występ artystyczny Lidii Stanisławskiej „Z kobietą w tle”.

W uroczystości uczestniczył Prezydent Miasta Pruszkowa Paweł Makuch, pracownicy urzędu miasta, przedstawiciele jednostek organizacyjnych, dyrekcja i pracownicy Książnicy oraz zaproszeni goście. – Książnica Pruszkowska jest wizytówką Pruszkowa, najstarszą placówką kultury w naszym mieście. Jest miejscem wyjątkowym, bliskim sercu mieszkańców. 120 lat Książnicy Pruszkowskiej pokazuje piękno tej instytucji, jej znaczenie dla lokalnej społeczności. Bogata historia Książnicy jest dla nas inspiracją, ale także zobowiązaniem do troski o zgromadzone zbiory, ludzi tworzących ten wyjątkowy klimat – powiedział Prezydent Miasta Pruszkowa Paweł Makuch.

Podczas uroczystości nie zabrakło życzeń i podziękowań dla dyrekcji, pracowników Książnicy oraz czytelników. – Szanowni Państwo, każdego dnia pielęgnujecie te wartości, które leżą u fundamentów idei powstania Książnicy. Dziękuję dyrekcji oraz wszystkim pracownikom za codzienny wysiłek, pracę na rzecz Książnicy Pruszkowskiej i Lokalnej Społeczności. Państwa działalność budzi powszechny szacunek i uznanie. Jednocześnie pragnę życzyć Państwu dużo zdrowia, spełnienia, sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym. Nie sposób nie wspomnieć o czytelnikach, którzy odwiedzają Książnicę. Ona zmienia się dla Państwa. Niedawny remont sprawił, że budynek jest bardziej funkcjonalny i dostępny. Bogate zbiory, profesjonalna kadra i wiele licznych aktywności są zawsze skierowane do Państwa. Czytajmy, odwiedzajmy Książnicę, bo to nasze dziedzictwo i nasza duma – mówił Prezydent Paweł Makuch.

Zachęcamy do odwiedzania Książnicy Pruszkowskiej oraz jej filii i korzystania z bogatych księgozbiorów oraz innych nośników.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.