100 tys. zł dla OSP w Piastowie

Piastów

Województwo mazowieckie przyznało dofinansowania dla kolejnych Ochotniczych Straży Pożarnych. Wśród nich znalazła się jednostka z Piastowa.

– Doposażanie ochotniczych straży pożarnych w sprzęt i samochody to jedno z priorytetowych działań samorządu Mazowsza. W ten sposób dbamy zarówno o bezpieczeństwo naszych mieszkańców, jak i druhów i druhen podczas służby – powiedział wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego Mirosław Adam Orliński.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Piastowie otrzymała dofinansowanie w wysokości 100 tys. zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone na zakup lekkiego samochodu rozpoznawczo-ratowniczego.
To jedna z 11 OSP z Mazowsza, która otrzyma dotację. Kwota dofinansowań wyniesie ponad 500 tys. zł.

– Wspieramy strażaków w ich pracy, bo wiemy jak bardzo nasza pomoc usprawnia ich pracę. W tym zawodzie oprócz doświadczenia i odwagi liczy się również specjalistyczny sprzęt. To właśnie gwarantuje większą skuteczność w ratowaniu ludzkiego życia i zdrowia – dodaje członkini zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “100 tys. zł dla OSP w Piastowie”

 1. Lanserzy pisze:

  Jaka w tym zasługa burmistrza szuplewskiego i skarbniczki że się tak pięknie na zdjęciu lansują ?

 2. Piastówek pisze:

  Menele bedą spały w tej ciuchci heh

 3. Marian pisze:

  Neon: platfus czy idiota? No tak to to samo. To nie są pieniądze z budżetu miasta

 4. Neon pisze:

  A radni lekką ręką wydali 400 tys. z budżetu miasta na lokomotywę . Kto tych ga…. wybrał ?!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły