100-lecie sportu żużlowego w Pruszkowie strzałem w dziesiątkę!

Przez kilka dni w siedzibie Nice Polska dla mieszkańców Pruszkowa oraz okolic dostępna była wyjątkowa wystawa z okazji 100-lecia sportu żużlowego. Cieszyła się ona nadspodziewanie dużym zainteresowaniem.

Czasowa wystawa rozpoczęła się od uroczystego wernisażu, w trakcie którego zaprezentowano oficjalnie kolekcję motocykli oraz dokonano przecięcia wstęgi, której rolę pełniła w tym przypadku taśma startowa znana z żużlowych torów. W rolę osób przecinających wcielili się: Robert Dowhan, Poseł na Sejm RP, Adrian Ejssymont, Starosta Pruszkowski, Piotr Bąk, Prezydent Miasta Pruszkowa oraz Małgorzata Frelek, kierowniczka działu finansowego w Nice Polska. W blasku fleszy uczestnicy wernisażu mogli także zapoznać się z okolicznościowymi filmami video, które przygotowano specjalnie na tę okazję. Nie zabrakło romantycznych wspomnień Wiktora Zborowskiego czy historycznego filmu z udziałem Jerzego Szczakiela, pierwszego w historii polskiego mistrza świata na żużlu. Galę poprowadził jeden z głównych organizatorów wystawy, Wojciech Jankowski, Head of marketing w Nice Polska.

Nie zabrakło wielu wspomnień. Jedną z najciekawszych historii, która wymaga sprawdzenia, opowiedział Poseł na Sejm, Robert Dowhan. Jak wynika z jego informacji, prawdopodobnie w latach 50-tych w Pruszkowie odbywały się pokazowe jazdy żużlowe na tymczasowym torze. W kuluarach padły z kolei deklaracje związane z próbą znalezienia odpowiedniego terenu w granicach miasta, na którym mógłby powstać tor żużlowy lub miniżużlowy.

W kolejnych dniach wystawa była całkowicie nieodpłatnie dostępna dla mieszkańców Pruszkowa i okolic. W piątek oraz poniedziałek zorganizowano wycieczki szkolne, w trakcie których dzieci oraz młodzież z okolicznych szkół miała okazję nie tylko zapoznać się z historią sportu żużlowego, ale także wziąć udział w warsztatach edukacyjnych na temat automatyki budynkowej oraz systemów smart, które produkowane są przez Nice.

W sobotę i niedzielę wystawę odwiedziły setki zwiedzających, którzy mieli okazję podziwiać historyczne motocykle żużlowe, a także motocykle szosowe z czasów PRL-u udostępnione przez Pruszkowski Klub Motocyklowy Nornica.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego; Adrian Ejssymont, Starosta Pruszkowski oraz Piotr Bąk, Prezydent Miasta Pruszkowa. Współorganizatorami wystawy były Warszawskie Towarzystwo Speedwaya, Pruszkowski Klub Motocyklowy Nornica oraz Polski Związek Motorowy. Partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Nice Polska

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “100-lecie sportu żużlowego w Pruszkowie strzałem w dziesiątkę!”

  1. Szymek pisze:

    Pruszków i żużel….. no tego jeszcze nie było ……

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły