10 miejsc, w których schłodzicie się nad wodą

Region

Zakończenia lata będzie upalne, co odczuwamy to już od kilku dni. Niestety nie każdy może sobie pozwolić na wyjazd nad morze. Zwłaszcza, że ceny za wynajem pokoi są wysokie. Gdzie zatem szukać ochłody w naszym regionie? Przestawiamy kilka propozycji.

Baseny w Strzeniówce
Jedno z ulubionych miejsc do wypoczynku nad wodą w naszym regionie. Kompleks basenów rekreacyjnych to idealne miejsce do spędzania czasu z rodziną. Nie brakuje tu szeregu wodnych atrakcji dla dzieci. W skład kompleksu wchodzą również boiska do siatkówki plażowej. Miłośnicy kąpieli słonecznych będą zadowoleni z miejsc do opalania.

Baseny w Kozerkach
Na terenie Akademii Tenis Kozerki znajduje się szereg atrakcji przeznaczonych do aktywnego spędzania czasu dla całych rodzin. Są to oczywiście korty, ale także boiska do siatkówki plażowej, plac zabaw oraz kompleks zewnętrznych basenów, z pływalnią 25-metrową, basenem dla dzieci oraz zjeżdżalnią rodzinną; są też sauny i plaża. Istnieje również możliwość rozpoczęcia nauki pływania pod okiem doświadczonych

Stawy Walczewskiego
Kąpielisko na grodziskich stawach jest chętnie odwiedzane. Można się tu nie tylko wykapać, ale również poplażować. A jeśli ktoś nie lubi leżeć „plackiem” nie będzie narzekał na nudę. Miłośnicy aktywnego spędzania czasu mogą skorzystać z boisk sportowych lub popływać kajakiem lub rowerem wodnym.

Kąpielisko w Parku Mazowsze
W Pruszkowie również będzie można korzystać z kąpieliska. To dostępne jest w dzielnicy Żbików w Parku Mazowsze. Oprócz kąpieli i plażowania najmłodsi mogą pobawić się tu na placu zabaw. Podobnie jak w Grodzisku, również i w Pruszkowie nad bezpieczeństwem użytkowników kąpieliska czuwają ratownicy.

Zalew Żyrardowski
Zalew w Żyrardowie przyciąga wieloma atrakcjami. Oprócz możliwości kąpieli w wodzie i plażowania znajdują się tu atrakcje dla najmłodszych w postaci placu zabaw. Na zalewie działa przystań żeglarska. Natomiast przy stawach można znaleźć miejsca przeznaczone do grillowania.

Termy Mszczonowskie
Mszczonowskie termy to nie tylko baseny termalne, sportowe i rekreacyjne. Od upałów można odpocząć w grocie solnej lub poczuć się jak dziecko i schłodzić się przy fontannie. Na termiach w sezonie letnim działają również korty tenisowe.

Park Bajka w Błoniu
Park Bajka to idealne miejsce dla dzieci w każdym wieku i to zupełnie za darmo. Pociechę najlepiej wyposażyć w gumowe obuwie, by mogło bezpiecznie szaleć. W parku można spędzić cały dzień. Warto zabrać ze sobą koc i kosz piknikowy wypełniony smakołykami.

Ośrodek Inflancka
To kolejny z odkrytych basenów w stolicy. Od lipca ośrodek czynny jest codziennie od 9.30 do 19.00. Do dyspozycji mamy tu sporo atrakcji: baseny, grzybek wodny, brodziki, zjeżdżalnie, plac zabaw dla dzieci i kompleks boisk portowych.

Basen w Milanówku
Niewielki kameralny basen w Milanówku to idealne miejsce na odpoczynek od upału. Basen przeszedł kilka lat temu remont i ponownie cieszy mieszkańców. Na basem warto zabrać ze sobą koc i kosz piknikowy.

Ożarowskie Baseny Letnie
Na mapie wodnych atrakcji w naszym regionie pojawił się nowy punkt – to Ożarowskie Baseny Letnie. To kompleks trzech basenów o różnej wielkości i głębokości. Dodatkowo znajdują się tu: pomosty drewniane okalające baseny, wodny plac zabaw i zjeżdżalnia dla dzieci, boisko do siatkówki plażowej, miejsca do plażowania z parasolami i wypożyczalnią leżaków, przebieralnie, toalety, natryski, strefa gastronomiczna. Dla odwiedzających zapewniono miejsca parkingowe oraz stojaki na rowery. Obiekt jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “10 miejsc, w których schłodzicie się nad wodą”

  1. ŻadenToUpał pisze:

    „Upał” zaczyna się od +35 st. C, tymczasem ja takiej temperatury nie odnotowałem na Mazowszu w tym roku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły