10 czerwca startują baseny w Nadarzynie

Kolejny sezon pluskania pod gołym niebem w Nadarzynie przed nami. Wójt poinformował, że baseny w Strzeniówce wystartują już 10 czerwca.

Będzie to trzeci sezon działalności kompleksu basenów letnich na Strzeniówce. – Tak , tak … czas szybko leci, a przecież nie tak dawno cały kompleks był uroczyście otwierany. Pamiętam jak dwa lata temu było wiele głosów krytycznych : „po co nam takie baseny” , „kto będzie tam chodził ”, „nie da się w nich pływać”, „Polska to nie kraj dla takich inwestycji” , „budowanie w czasie covidu letnich basenów nie ma sensu” itp. – wspomina z nostalgią wójt Nadarzyna, Dariusz Zwoliński.

Na szczęście krytyczne głosy nie miały pokrycia w rzeczywistości. Inwestycja okazała się strzałem w dziesiątkę, a jej przychody z jej działalności pokrywają koszty jej utrzymania. Co do kosztów, to warto dodać, że obiekt wybudowany w 2021 roku w 5 miesięcy kosztował 5 mln zł. Dzisiaj byłoby to 13 mln zł. Od 2021 roku baseny odwiedziło ponad 50 tys. osób.

– To nie tylko baseny, czy boiska sportowe. To także całoroczna świetlica, na której odbywają się różne zajęcia dla mieszkańców Strzeniówki i całej gminy. To też park kieszonkowy z uroczym brzozowym laskiem , plac zabaw i plac drążkowy oraz „nowa” ulica Działkowa ze ścieżką rowerową i licznymi parkingami – dodaje Zwoliński. W tym sezonie dobudowanych zostało 40 nowych miejsc parkingowych wzdłuż drogi technicznej.
Pracownicy Gminnego Ośrodka Sportu, który trzyma pieczę nad obiektem, przygotowują go do otwarcia. Główne baseny są już napełnione wodą, niebawem przejdą też badania sanepidu.

– Dobra wiadomość dla wszystkich zainteresowanych jest taka , że ceny biletów w tym roku pomimo inflacji i wzrostu kosztów działalności obiektu nie ulegną zmianie – informuje na koniec wójt Nadarzyna.

Wybieracie się na otwarcie?

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 8

8 odpowiedzi na “10 czerwca startują baseny w Nadarzynie”

 1. obecna... pisze:

  Stanowczo za późno otwierane, powinny być od godz.9.00

 2. Adam pisze:

  Ile kosztuje bilet dla emeryta 70+

 3. wew pisze:

  Może niech wydłużą godziny otwarcia nie do 17 czy 18 .Termy w Mszczonowie czynne chyba do 21 a tu środek lata dziń długi i ukraina nie ma gdzie pływać

 4. Brwinowianin pisze:

  …wolę opalać się nad kałużą, niż płacić tak abstrakcyjne pieniądze za coś, co w innych krajach kosztuje symboliczne 1 EURO

 5. wpr24 pisze:

  A godziny otwarcia się wydłużą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły