​Policjant zareagował i… został pobity przez dwudziestoparolatków

Milanówek

Dzielnicowy z milanowskiego komisariatu podjął interwencję w drodze do pracy – zareagował na niewłaściwe zachowanie dwóch mężczyzn, którzy wyrzucali zawartość koszy na śmieci na ulicę. Ci pobili go tak dotkliwie, że funkcjonariusz trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło ok. godz. 7.30 w Milanówku. 2 kwietnia policjant jadący do pracy zwrócił uwagę na złe zachowanie dwóch osób. – dzielnicowy z milanowskiego komisariatu zauważył osobę wyrzucającą zawartość koszy na śmieci na ulicę Piaski. Policjant natychmiast zareagował na niewłaściwe zachowanie mężczyzny, okazując mu legitymację służbową. Podczas interwencji pouczany mężczyzna razem ze swoim kolegą zaatakowali policjanta, bijąc go i kopiąc po całym ciele, po czym uciekli – poinformowała asp. szt. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim. 

Policjant z licznymi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Wezwani na miejsce inni funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania napastników. W akcję zaangażowali się również strażnicy miejscy i to oni ujęli 22-letniego Macieja N., natomiast 25-letni Kamil W. Został zatrzymany przez grodziskich kryminalnych. Obaj usłyszeli zarzuty dokonania czynnej napaści na policjanta. 

Okazuje się, że to nie pierwszy raz gdy dwudziestoparolatkowie wchodzą w konflikt z prawem… –  22-latek był już wcześniej karany za czyny przeciwko funkcjonariuszowi publicznemu, a 25-latek notowany za inne przestępstwa. Policjanci i prokurator wystąpili z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie zatrzymanych – informuje asp. szt. Katarzyna Zych.

Zatrzymanym grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.