Zwrot w sprawie rozbudowy szkoły w Żółwinie

Żółwin

Rozbudową Zespołu Szkół w Żółwinie zajmie się inna firma niż ta wybrana w przetargu pod koniec stycznia. Ostatecznie wybór padł na przedsiębiorstwo Izolbud z Warszawy.

Na początku lutego na łamach WPR24.pl informowaliśmy, że brwinowski urząd gminy za najkorzystniejszą ofertę w przetargu na rozbudowę szkoły w Żółwinie uznał tę, która opiewała na niespełna 5 mln zł. Niedługo potem okazało się, ze odwołanie od rozstrzygnięcia złożyła jedna z firm, której propozycja została odrzucona. Teraz brwinowski urząd gminy ogłosił zmianę wcześniejszej decyzji. – Wykonawca uchylał się od podpisania umowy, ponieważ nie przedłużył terminu ważności wadium, co uniemożliwiało zabezpieczenie oferty do czasu zakończenia postępowania odwoławczego i podpisania umowy – czytamy w uzasadnieniu decyzji.

Ponownie dokonano też wyboru najkorzystniejszej oferty. Stała się nią propozycja firmy Izolbud, która wyceniła swoje usługi na ponad 5,7 mln zł.

Przypomnijmy, że inwestycja zakłada m.in. budowę nowego segmentu dydaktycznego wraz z umeblowaniem i wyposażeniem, roboty rozbiórkowe, zagospodarowanie terenu oraz roboty związane z dostosowaniem istniejącego budynku szkoły i połączenie go z nowym segmentem. Termin wykonania prac to lipiec 2021 r.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.