ZTM: Mniej kradzieży, więcej zatrzymanych

Region

Liczba kradzieży w pojazdach komunikacji miejskiej zmniejsza się! To efekty wspólnej akcji Zarządu Transportu Miejskiego i Komendy Stołecznej Policji skierowanej przeciwko złodziejom kieszonkowym.

Wyraźny spadek liczby kradzieży widać jeśli porówna się okres z ubiegłego roku, w którym także była prowadzona akcja „Nie daj się złowić” z analogicznym okresem w roku 2008, kiedy nie były podejmowane tego typu działania.

W 2009 r. bardzo intensywne działania skierowane przeciwko kieszonkowcom były prowadzone od 10 kwietnia do 30 maja. W ramach akcji policjanci nie tylko tropili kieszonkowców, ale także uczyli pasażerów jak ustrzec się kradzieży.

Rok wcześniej (2008) w tym samym okresie zgłoszonych kradzieży w autobusach było 117, w roku ubiegłym, już „tylko” 108. Czyli liczba kradzieży spadła o prawie 8 proc. Jeszcze większy spadek odnotowano w przypadku tramwajów. W 2008 r. zgłoszono 82 przypadki kradzieży, a w roku ubiegłym – 72. To oznacza spadek o ponad 12 proc. Największy, bo prawie 29-procentowy spadek liczby kradzieży kieszonkowych nastąpił w autobusach linii nocnych – z 21 w 2008 r. do 15 przypadków w roku 2009.

Równocześnie ze spadkiem liczby kradzieży zwiększyła się liczba zatrzymanych złodziei. Policyjni wywiadowcy, podczas trwania akcji w ubiegłym roku, zatrzymali – w środkach komunikacji miejskiej – 10 osób „na gorącym uczynku”. W 2008 r. ujęto 6 kieszonkowców, co daje wzrost liczby zatrzymanych o prawie 67 proc.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.