ZSOiS w Pruszkowie gotowy na nowy rok szkolny

Pruszków

Wakacje to dla dyrekcji i kadry pedagogicznej z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Sportowych to czas intensywnej pracy. Szkoła prowadzona przez powiat pruszkowski ma jeden cel: zapewnić swoim uczniom bezpieczne warunki do nauki, gdy wrócą do niej we wrześniu.

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Pruszkowie biorąc pod uwagę specyfikę szkoły sportowej, a także obecność uczniów z różnych stron kraju, którzy zamieszkują w internacie wprowadza nową definicję bezpieczeństwa.

Jako pierwsza szkoła w Polsce ZSOiS zakupiło trzy urządzenia Multi Task Controller. Urządzenia te mierzą bezdotykowo temperaturę. Pomiar zajmuje zaledwie 2 sekundy. Muliti Task Controler minimalizuje ryzyko wejścia na teren placówki osoby przeziębionej lub też. Urządzenie w przyszłości będzie również zintegrowane z systemem czytników kart wejściowych dla uczniów i nauczycieli. Przy urządzeniach zostały ustawione automatyczne dozowniki płynu do dezynfekcji.

Szkoła zakupiła sterylizatory mobilne UV-C, które mają wydajność 195m3/h. Przybliżony czas dezynfekcji sali lekcyjnej tym urządzeniem to około 15-20 min. Szkoła łącznie zamówiła 4 sztuki sterylizatorów. Jeden będzie znajdował się w internacie, a trzy w szkole. Dzięki temu wszystkie pomieszczenia codziennie będą przechodzić proces dezynfekcji.

Placówka zaopatrzyła się także w ozonator przemysłowy z detektorem ozonu RS-03. Dezaktywacja bakterii i wirusów wymaga spełnienia ścisłych procedur określonych przez Sanepid. Przykładowa dezynfekcja pokoju 21 m kw. w akademiku tym urządzeniem będzie trwała ok 8-9 min, w tym czasie uzyskamy zalecane stężenie 8-10 ppm.

Poza bezpieczeństwem zadbano także o komfort uczniów i ekologię. Szkoła podpisała umowę na prace remontowe w internacie. Prawe skrzydło zostanie w całości odmalowane, natomiast lewe skrzydło zostanie odświeżone oraz zostaną zrealizowane niezbędne prace remontowe we wszystkich pokojach. Wykonawca będzie miał 14 dni na wykonanie zadania. Przed rozpoczęciem roku szkolnego planowana jest dezynfekcja pomieszczeń.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 7

7 odpowiedzi na “ZSOiS w Pruszkowie gotowy na nowy rok szkolny”

 1. Zuzanna pisze:

  Klasy ogólnokształcące – ok. Klasy techniczne – ok. Ale sportowe? Co później będą robić absolwenci? Siedzieć na zasiłkach i oglądać mecze?

 2. okl pisze:

  Was popieprzyło. Czym Wy się chwalicie ?! Ta dyrekcja zdurniała !!

 3. ktv pisze:

  Tę szkołę powinni zamknąć ile tam %zdało maturę z 20 ?

  • sdsada pisze:

   A to mało? Przecież to zawodówa z najgorszą opinią w całym województwie, tam idzie tylko margines społeczny, którego nie chcą nawet za dopłatą gdzie indziej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły