Zrób zakupy. 15 sierpnia sklepy będą nieczynne

Region

We wtorek 15 sierpnia przypada święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny oraz Święto Wojska Polskiego. Warto pamiętać, że w większości sklepów nie zrobimy zakupów.

Zgodnie z przepisami w święta, które są dniami ustawowo wolnymi od pracy, obowiązuje zakaz pracy w sektorze handlu. W związku z tym m. in. 15 sierpnia w sklepach nie mogą wykonywać swoich obowiązków osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę. Zatem w najbliższy wtorek zamknięte będą centra i galerie handlowe oraz sklepy wielkopowierzchniowe.

Mamy ostatnią chwilę, aby uzupełnić braki w lodówkach i kupić najpotrzebniejsze produkty. Zapominalscy mogą spać spokojnie. W razie potrzeby 15 sierpnia będziemy mogli zrobić zakupy w sklepach osiedlowych. Otwarte będą również stacje benzynowe.

15 sierpnia możemy brać udział w uroczystościach związanych z obchodami Święta Wojska Polskiego, a po nich warto poświęcić czas na rozrywkę. 15 sierpnia będzie można skorzystać z oferty kin i restauracji. Nie trzeba więc całego dnia spędzać w domu.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.