Rekordowa edycja WaypointRace!

Region

W sobotę 22 maja odbyła się trzecia edycja wyścigu rowerowego na orientację WaypointRace. Na starcie stanęło dużo więcej osób niż w poprzednich latach.

Zawodnicy wystartowali za stadionu Znicza około 9.50. W eskorcie straży miejskiej przejechali ulicami Bolesława Prusa i Armii Krajowej. Oficjalny start odbył się kilka minut po godzinie 10.00 spod toru kolarskiego BGŻ Arena.

Wyścig podzielono na trzy kategorie. Rodziny mogły wziąć udział w formule „Family”. Polegała ona na wybraniu dowolnych trzech punktów kontrolnych z trzynastu dostępnych do wyboru. W tej kategorii nie było prowadzonej klasyfikacji. Wzięło w niej udział około 20 rodzin i każda otrzymała pamiątkowe upominki. W kategorii „Fan” wybrać należało sześć punktów kontrolnych. Kategoria „Pro”, zaliczana do Pucharu Polski, zobowiązywała do zaliczenia wszystkich dwunastu punktów (13. tylko dla „Family”) rozmieszczonych na terenie powiatów pruszkowskiego i grodziskiego.

O końcowej kolejności decydowała przede wszystkim ilość zaliczonych waypointów. W przypadku takiej samej ilości tych punktów decydował czas. Uczestnicy musieli stawić się na mecie najpóźniej 6,5 godziny od wyruszenia na trasę. Za każde cztery minuty spóźnienia organizatorzy naliczali jeden punkt karny.

W najtrudniejszej kategorii „Pro” rywali zdeklasował Piotr Buciak, który po zaliczeniu wszystkich punktów kontrolnych przyjechał na metę z czasem 4 h 31 min. Nad kolejnymi zawodnikami osiągnął blisko półgodzinną przewagę. Wśród pań tylko Urszula Wojciechowska zaliczyła wszystkie waypointy, dzięki czemu wygrała. Co więcej, przyjechała zaledwie dwie minuty później od zawodniczek, które odwiedziły tylko sześć punktów kontrolnych.

W kategorii „Fan” większość uczestników zaliczyła wymagane sześć waypointów. Wśród kobiet najlepiej spisały się Monika Mróz i Ewa Polak, które ex aequo zameldowały się na pierwszym miejscu. Rywalizację mężczyzn wygrał Paweł Czosnowski.

Tegoroczna, trzecia edycja przyciągnęła na start rekordową ilość uczestników. Jeszcze w trakcie wyścigu organizator imprezy, Mirosław Szczepański mówił nam o 332 zawodnikach. Jak się jednak okazało, na starcie stanęło ich o 10 więcej! W ubiegłym roku na trasie walczyło 221 miłośników dwóch kółek.

Liczba uczestników rośnie co roku. Szczepański przypuszcza, że tym razem jednym z powodów wzrostu zainteresowania było włączenie tej imprezy do punktacji Pucharu Polski w Maratonach Rowerowych na Orientację. Na starcie stanęli uczestnicy z całej Polski. Niektórzy przyjechali nawet ze Szczecina. Większość stanowili jednak mieszkańcy Mazowsza, głównie warszawiacy. Wielu uczestników pochodziło z Pruszkowa.

Ewenementem była także pierwsza w historii tej imprezy transmisja wideo z mety wyścigu. To także duże wydarzenie dla naszej redakcji. Obraz przekazywany był m.in. za pośrednictwem portalu regionalnego WPR24.pl.

Fotoreportaż z wyścigu rowerowego Waypointrace

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.