Znów podrobiony towar w Wólce

Wólka Kosowska

Niemal 1 tys. sztuk zabawek oraz 1,5 tys. zegarków o łącznej wartości pół miliona złotych zabezpieczyli policjanci ze stołecznej komendy na terenie bazaru w Wólce Kosowskiej. Zabezpieczone rzeczy były oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi.

Funkcjonariusze policji zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą pozyskali informacje o tym, że na bazarze w Wólce Kosowskiej oferowane są produkty, których zła jakość i niskie ceny mogą wskazywać na to, że znajdujące się na nich znaki towarowe znanych producentów nie są autentyczne. Skontrolowano kilka stanowisk w halach targowych. Policjanci znaleźli szeroki asortyment zabawek i zegarków.

Wygląd rzeczy wzbudził zastrzeżenia, ponieważ posiadały one skazy i znaki towarowe znanych firm. – Policjanci zabezpieczyli prawie 1000 sztuk zabawek i niemalże 1500 zegarków znanych marek. Biegły wyda teraz opinię o jakości towarów. Określi również ich rzeczywistą wartość. Wstępnie oszacowano wartość towaru na ponad 500 tysięcy złotych – przedstawiają stołeczni policjanci.

Zatrzymano troje obywateli Chin. Niewykluczone, że usłyszą oni zarzuty wprowadzenia do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi, za co grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci zabezpieczyli również prawie 12 tys. zł i 1,2 tys. euro na poczet przyszłych kar.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.