Zniszczone banery szpecą Grodzisk

Uncategorized

To, że wszechobecne reklamy szpecą miasta wie każdy z nas. Efekt wzmaga się gdy banery lub plakaty są porwane i wyglądają jak strach na wróble. Grodziska straż miejska wzięła sprawy w swoje ręce, zniszczone reklamy każe usunąć lub poprawić, funkcjonariusze sprawdzają też czy banery zostały umieszczone w sposób legalny.

– Problem jest widoczny i psuje estetykę miasta dlatego podczas służby patrole straży miejskiej w Grodzisku Mazowieckim zwracają uwagę na ład i porządek przestrzeni publicznej – komentują strażnicy miejscy z Grodziska.

Niestety nie każdy właściciel reklamy jest świadomy, że zerwany, porwany lub w inny sposób zniszczony baner musi naprawić bądź usunąć. Grodziscy strażnicy poinformowali na swojej stronie internetowej, że będą upominać osoby odpowiedzialne za umieszczanie reklam o tego typu sytuacjach. Sprawdzona zostanie również legalność zawieszonego banera czy tez plakatu.

Każda osoba, która zamierza umieścić w odpowiednim miejscu reklamę powinna wiedzieć o kilku ważnych kwestiach. – Urządzenia reklamowe powinny zostać zgłoszone do starosty grodziskiego na podstawie przepisów prawa budowlanego. Jeżeli umieszcza się reklamy w pasie drogowym to powinny być umieszczone zgodnie z przepisami ustawy o drogach publicznych oraz powinni mieć zezwolenie zarządcy drogi. Właściciele reklam powinni zapoznać się z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego bo być może wprowadzony jest zakaz ich umieszczania – informują strażnicy.

Ale to nie wszystko. Każda umowa najmu bądź dzierżawy miejsca pod reklamę powinna być zgłoszona do urzędu skarbowego.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.