Znieważał, groził, bił…

Grodzisk Maz.

Od trzech lat 41-letni Piotr O. (widoczny na zdjęciu) urządzał awantury domowe, podczas których wyzywał, a później bił swoją siostrę. Sprawą zajęli się dzielnicowi z Grodziska Mazowieckiego. Mężczyzna został zatrzymany.

– Po złożonym w grodziskiej komendzie zawiadomieniu o znęcaniu się mieszkańca gminy nad siostrą i wszczęciu procedury Niebieskiej Karty, dzielnicowi pojechali do domu rodziny – poinformowała asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Maz.

Na miejscu policjanci zapoznali się z relacją pokrzywdzonej kobiety. Okazało się, że jej brat od trzech lat urządza w domu awantury – znieważa ją, grozi i bije. Funkcjonariusze postanowili porozmawiać z mężczyzną, ten jednak na ich widok zareagował agresywnie. Odnosił się do nich wulgarnie, nie reagował na polecenia, dodatkowo był nietrzeźwy. Groził też, że zrobi krzywdę swojej siostrze. 

Mężczyzna natychmiast trafił na komendę. – Po wytrzeźwieniu i wykonaniu czynności procesowych Piotr O. usłyszał zarzut stosowania przemocy fizycznej i psychicznej wobec siostry – informuje asp. sztab. Katarzyna Zych.

Prokurator zastosował wobec 41-latka środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania się do siostry.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.