Znęcał się nad rodziną

Grodzisk Maz.

41-latek odpowie za znęcanie się nad rodziną ze szczególnym okrucieństwem – partnerką i jej dziećmi. Przerwanie tego dramatu było możliwe dzięki pracownikom jednej ze szkół w Grodzisku Mazowieckim.

W jaki sposób prawda wyszła na jaw? Do szkoły przyszły dzieci z rozległymi obrażeniami ciała. Konieczne było wezwanie pomocy medycznej. Zawiadomienie w tej sprawie złożyli nauczyciele. Policjanci postanowili udać się do miejsca zamieszkania uczniów. W rozmowie z matką dzieci funkcjonariusze dowiedzieli się, że obrażenia powstały w skutek agresywnego zachowania jej konkubenta.

Ale to nie koniec. Mundurowi dostrzegli, że kobieta również miała siniaki i rany na całym ciele. Została podjęta decyzja o natychmiastowym zatrzymaniu 41-latka podejrzanego o stosowanie przemocy fizycznej i psychicznej wobec swoich bliskich.

– Zebrane w sprawie materiały pozwoliły na przedstawienie Dariuszowi A. zarzutu znęcania się nad rodziną ze szczególnym okrucieństwem. To przestępstwo zagrożone jest karą nawet 10 lat więzienia. Sąd przychylił się do wniosku policjantów i prokuratora i zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na najbliższe trzy miesiące – informuje asp. szt. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.