Znamy termin otwarcia nowej stacji! Zakupy w pruszkowskiej galerii zrobimy już w listopadzie

Pruszków

10 listopada 2018 roku o godzinie 10.00 rano Nowa Stacja powita pierwszych klientów. Będzie to ważne wydarzenie dla całego południowo-zachodniego regionu aglomeracji warszawskiej, którego mieszkańcy od dawna czekali na nowoczesne centrum handlowo-rozrywkowe w swoim sąsiedztwie. Na uroczyste otwarcie zaplanowano mnóstwo atrakcji, zabaw, konkursów i niespodzianek dla całych rodzin. Na razie program otwarcia pozostaje tajemnicą, ale już wkrótce poznamy wszystkie szczegóły.

Przygotowania do otwarcia Nowej Stacji są już na ostatniej prostej. Elegancki budynek, zaprojektowany przez cenioną pracownię architektoniczną IMB Asymetria przyciąga wzrok dopracowanymi detalami. Obydwa wejścia zostały ozdobione szklanymi taflami otoczonymi płytami inspirowanymi kortenem. Na szkle umieszczono dodatkowo kortenowe ozdoby, nawiązujące stylistyką do torów kolejowych i konstrukcji fabrycznych, jako symboliczne zaznaczenie dawnej funkcji tego terenu. Fragmenty historycznego muru, które udało się zachować, zyskają nowy wymiar dzięki instalacji artystycznej przedstawiającej pociąg, przygotowanej przez polskiego rzeźbiarza, Mariusza Warasa, współpracującego z grupą Art In Public Space. Szczególną uwagę zwrócono na stworzenie przyjaznej strefy gastronomicznej, podzielonej na kameralne sektory oraz stref relaksu rozmieszczonych w różnych częściach galerii. Nowością będzie przestrzeń co-workingowa, która zapewni lokalnym przedsiębiorcom wygodne warunki do pracy. Poszczególne strefy Nowej Stacji zostaną czytelnie oznaczone designerskimi neonami. Zgodnie z trendami obserwowanymi w prestiżowych budynkach deweloper postanowił wprowadzić do wnętrza sztukę współczesną – instalacje artystyczne wykorzystujące światło i nowoczesne rzeźby. Dużo się dzieje także u poszczególnych najemców, którzy z wielką  dbałością przygotowują swoje lokale na powitanie pierwszych gości. 

Zakupy i rozrywka pierwsza klasa
Starannie dopracowana oferta handlowo-rozrywkowa została stworzona zgodnie z koncepcją „wszystko w jednym miejscu”. W procesie doboru najemców zasadniczą rolę odegrał głos przyszłych klientów, którzy w badaniu przeprowadzonym przez Millward Brown wyrazili swoje życzenia dotyczące asortymentu. Zgodnie z ich wskazówkami w Nowej Stacji znajdą się sklepy znanych i lubianych sieci z każdej branży: modowej, wnętrzarskiej, kosmetycznej, sportowej, kulturalnej i dziecięcej, tworząc kompleksową ofertę zakupową dla całych rodzin. Zadbano też o szeroki wachlarz dostępnych usług, takich jak pralnia, fryzjer czy punkty telefonii komórkowej. W strefie gastronomicznej zagoszczą renomowane marki restauracji sieciowych, z urozmaiconym menu, zaspokajającym różnorodne gusta i apetyty. W sumie na powierzchni 27.000 m2 będzie działać ok. 100 sklepów i punktów usługowych. Wizytówką Nowej Stacji stanie się rozbudowana strefa rozrywkowo-rekreacyjno- edukacyjna. Powstanie tam Multikino w nowej odsłonie wizerunkowej z wygodniejszymi fotelami i 7 klimatycznymi salami kinowymi, bogato wyposażony klub fitness Zdrofit oraz sala zabaw Fikołki oferująca najmłodszym nie tylko zabawę, ale również rozmaite zajęcia dydaktyczne i rozwojowe. Wszystko zaplanowano z myślą o tym, by Nowa Stacja stała się miejscem pierwszego wyboru niezależnie od tego czy ktoś chce zrobić zakupy, zjeść coś dobrego czy miło spędzić czas.

Destynacja Nowa Stacja
Wielkim atutem Nowej Stacji jest jej lokalizacja w sercu Pruszkowa, w pobliżu rewitalizowanego dworca PKP i osiedli mieszkaniowych. Dojechać do niej można szybko i komfortowo zarówno pociągiem i środkami komunikacji miejskiej jak i samochodem. Dla zmotoryzowanych przygotowano 800 miejsc parkingowych, a dodatkowo w okolicy dostępne będą dwa parkingi P&R. Koncepcja wygodnego, kompaktowego obiektu z przyjazną architekturą, do którego wpada się, gdy trzeba coś kupić lub załatwić, jest spójna z wiodącym światowym trendem rozwoju galerii handlowych. Klienci coraz bardziej szanują swój czas i oczekują przede wszystkim wygody, stąd dynamiczny rozwój mniejszych centrów, położonych „blisko domu”, w których kompleksowa oferta handlowa łączy się z atrakcyjnymi propozycjami spędzania wolnego czasu.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.