Zmiany na liniach ZTM

Region

Zarząd Transportu Miejskiego zaproponował gminom Raszyn i Lesznowola zmianę w oferty komunikacyjnej. Zamiast kursujących obecnie trzech linii do gmin miałaby docierać tylko jedna.

Jakiś czas temu na stronie Gminy Raszyn pojawiła się wzmianka dotycząca zmian w kursowaniu autobusów na linii 715, 809 i 815. ZTM zaproponował wprowadzenie zmian, które zracjonalizowałyby ofertę komunikacyjną dla obu gmin.

Likwidacja linii 809 i 815 oraz skrócenie linii 715 z Natolina do Metro Wilanowska z jednoczesnym zwiększeniem częstotliwości kursów – to propozycja ZTM. Według przedsiębiorstwa nowa organizacja komunikacji jest dużo korzystniejsza dla podróżnych. – Obecnie pasażer jadący z Mokotowa w kierunku Zamienia nie wie, na której stacji wysiąść – dwie linie z dwóch różnych stacji kursujące bardzo rzadko – podkreśla Andrzej Skwarek z biura prasowego ZTM. – Równomierne rozłożenie kursów, odbiór pasażerów z jednej stacji metra a nie dwóch (Imielin, Wilanowska) oraz liczba kursów dziennych zbliżona do dzisiejszej zapewniłaby czytelniejszą ofertę dla pasażerów – jedna linia, bardziej regularna – dodaje.

Według ZTM koszty funkcjonowania komunikacji po wprowadzeniu zmian nie uległyby znaczącej zmianie. Władze Raszyna przed podjęciem ostatecznej decyzji postanowiły zapoznać się z opinią mieszkańców w sprawie proponowanych rozwiązań.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.