Zmiany kadrowe w starostwie powiatu grodziskiego

Region

Urszula Kuran i Grażyna Rymarczyk nie pełnią już swoich stanowisk. Pierwsza była skarbnikiem w starostwie powiatu grodziskiego, a druga dyrektorem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Grodzisku.

Kuran w dalszej pracy przeszkodziło zdrowie. Dotychczasowa skarbnik od pewnego czasu była na zwolnieniu lekarskim i dalej na nim przebywa. W takiej sytuacji nie było możliwe sprawne funkcjonowanie starostwa.

– Bez podpisu pani skarbnik powiat nie może wydać nawet złotówki – powiedział nam Andrzej Składanek, wicestarosta grodziski.

Zarząd powiatu zdecydował, że Urszulę Kuran zastąpi Ewa Szadkowska. To dotychczasowy zastępca skarbnika.

Zmiany nastąpią również na stanowisku dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Grodzisku. Władze powiatu zdecydowały się na odsunięcie Grażyny Rymarczyk.

– Dotarły do nas informacje o nieprawidłowości w kierowaniu placówką. Nie chcę wchodzić w szczegóły, ponieważ sprawa jest jeszcze badana – stwierdził wicestarosta.

Na pytanie o charakter nieprawidłowości, Składanek odpowiedział, że są „przyczyny raczej nie finansowe”.

Rymarczyk została zwolniona z zachowaniem okresu wypowiedzenia. Następca zostanie wyłoniony w konkursie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.