Zmiany w rozkładach przewoźników

Region

Wraz z nadejściem nowego roku przewoźnicy modyfikują grafiki jazdy. Póki co zmiany są niewielkie. Pamiętajmy także o zmianach wprowadzonych na koniec 2015 r.

ZTM i SKM
1 stycznia 2016 r. w Szybkiej Kolei Miejskiej oraz Zarządzie Transportu Miejskiego obowiązuje rozkład jazdy z dnia świątecznego. Kolejne dni, czyli 2-5 stycznia funkcjonują podstawowe grafiki.

Również z dniem 1 stycznia zachodzą drobne zmiany na linii autobusowej nr 177 kursującej do Ursusa. Na wniosek Urzędu Dzielnicy Ursus trasa wygląda w następujący sposób (w obu kierunkach): Ursus-Ratusz – … – Warszawska – Gierdziejewskiego – Balicka – Lalki – Cierlicka – Kościuszki – … – P+R al. Krakowska.

13 grudnia 2015 r. SKM wdrożyło nowy grafik. Pociągi będą odjeżdżać i przyjeżdżać w innych godzinach, jednak kursy tylko przesunięto o kilka minut.

Grodzisk Maz.
Zmianie ulegną linie nr 3 i 4, które kursują na terenie powiatu grodziskiego. Pierwsza z wymienionych łączy miejscowości Radonie i Kłudno. Pierwszy autobus wyjedzie z dworca PKP o godz. 4.20. Kolejne ruszą już z przystanku w Radoniach. Główne zmiany zajdą w godzinach 14.00-22.00. Od 4 stycznia zwiększy się także liczba kursów rozpoczynających się przy nowym cmentarzu. Teraz będzie ich sześć, a nie trzy. Ponadto o godz. 16.10 pojawi się kurs, który będzie obsługiwał trasę cmentarz – Grodzisk Kilińskiego II.

Linią nr 4 autobus porusza się pomiędzy Izdebnem a Radoniami. Tutaj nie będzie dużych zmian. Obecnie kurs z godz. 14.00 finiszuje w Grodzisku Mazowieckim. Od 4 stycznia obejmie całą trasę i jego czas rozpoczęcia zmieni się na godz. 13.34. Natomiast ostatni kurs startujący o 23.05 dojedzie do przystanku Grodzisk PKP.

Koleje Mazowieckie, Warszawska Kolej Dojazdowa oraz Pruszków
Warto pamiętać, że od 13 grudnia 2015 r. zostały wprowadzone nowe rozkłady jazdy w KM oraz WKD. Na torach KM zwiększyła się linia połączeń, a w godzinach szczytu na linii Grodzisk Mazowiecki – Warszawa średnio kursuje pięć par pojazdów.

WKD nie zrobiło rewolucji w rozkładzie. W zasadzie wszystko zostaje po staremu, z wyjątkiem drobnych i mało istotnych szczegółów.

14 grudnia zaszły zmiany na pruszkowskiej linii autobusowej nr 1. Urzędnicy dostosowali swój rozkład jazdy do kolejarzy – SKM.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.