Zmiany w pruszkowskiej rekrutacji do przedszkoli

Pruszków

16 marca rozpoczęła się rekrutacja do pruszkowskich przedszkoli. W związku z pandemią koronawirusa władze miasta podjęły decyzję o czasowej rezygnacji z konieczności osobistego składania wniosków w placówkach.

Nabór ruszył więc na razie tylko elektronicznie. Zarówno w przypadku przedszkoli jak i żłobków. – Dbając i bezpieczeństwo naszych pracowników oraz mieszkańców, którzy będą zapisywać swoje dzieci do pruszkowskich przedszkoli, żłobków i klas I szkół podstawowych, dostosowujemy zasady rekrutacji do obecnie panującej sytuacji. W dniach 16-30 marca odbędzie się tylko rekrutacja elektroniczna – informują pruszkowskie władze miasta.

Elektronicznie wnioski o przyjęcie można składać poprzez strony: pruszkow.nullo.pl (do żłobków) oraz pruszkow.formico.pl (do przedszkoli). W formie papierowej dokumenty będą przyjmowane dopiero w dniach 30 marca – 8 kwietnia.

Jeśli chodzi o rekrutację do pierwszych klas szkół podstawowych, to papierowe wnioski należy dostarczyć do szkół w terminie od 30 marca do 8 kwietnia. Formularze dostępne są na stronie poszczególnych placówek oraz na stronie urzędu miasta.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Zmiany w pruszkowskiej rekrutacji do przedszkoli”

 1. kot prezesa pisze:

  Mam pole i 6 dzieci, pochodzę z lubelskiego mąż z ukrainy jak złożyć wniosek? za dzieci biorę tylko po 500+ miesięcznie, to trochę mało chcę kupić nowe auto. Może ktoś uczciwy pomoże ?

 2. Sylwia pisze:

  Zastanawia mnie jedni po co składać elektronicznie jak i tak trzeba zanieść osobiście.
  Takie masło maślane

 3. Mama pisze:

  Decyzja bardzo dobra, szkoda tylko, że podjęta dużo za późno. Miasto ogłosiło decyzję na fb 16.03 czyli wtedy gdy rekrutacja już ruszyła i trwała w najlepsze. Naprawdę nie wszyscy przez 24h siedzą na fb. Na stronach szkół na które się wchodzi choćby po to żeby pobrać wniosek (nie na fb miasta, panie prezydencie) do tej pory są poprzednie terminy rekrutacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły