Zmiany na stanowiskach komendantów

Region

Kom. Dariusz Kruziewicz objął funkcję komendanta komisariatu w Piastowie. Do niedawna pełnił tę samą rolę w Raszynie, gdzie zastąpił go nadkom. Maciej Wiciński.

W poniedziałek, 18 stycznia, wprowadzono nowego komendanta raszyńskiej policji. Komisariat został przekazany w ręce nadkom. Macieja Wicińskiego. W uroczystości wziął udział Komendant Powiatowy Policji w Pruszkowie podisnp. Krzysztof Radzik. 

Nadkom. Wiciński od lat związany jest z naszym regionem. W lutym 2012 roku przypadła mu rola pełniącego obowiązki komendanta brwinowskiej policji. Następnie został szefem komisariatu w Piastowie. Teraz nadkom. Wiciński będzie dbał o bezpieczeństwo na terenie gminy Raszyn, gdzie na stanowisku komendanta zastąpi kom. Dariusza Kruziewicza.

Można powiedzieć, że doszło do wymiany komendantów na linii Raszyn-Piastów. Kom. Kruziewicz od wielu lat związany jest z powiatem pruszkowskim. Funkcjonariusz pracował w Pruszkowie, kiedy mieściła się tu jeszcze jednostka rejonowa. Pełnił również funkcję komendanta komisariatu w Lesznie w powiecie warszawskim-zachodnim. Następnie, w lipcu 2013 roku, trafił do Raszyna.

Po 2,5-letnim szefowaniu raszyńskiej policji kom. Kruziewicz objął funkcję komendanta w Piastowie. – Dołożę wszelkich starań, żeby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa mieszkańcom. Na stanowisko powołał mnie komendant powiatowy. Znam część załogi, gdyż jestem związany z regionem i pracuję na terenie powiatu od kilku lat – mówi nowy komendant piastowskiej policji.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.