Zmiana terminu w przetargu na budowę obwodnicy Grodziska

Grodzisk Maz.

Drogowcy po raz kolejny przesunęli termin otwarcia ofert w przetargu na budowę zachodniej obwodnicy Grodziska Mazowieckiego. Przesunięcie to efekt próśb złożonych przez zainteresowane budową firmy.

Zachodnia obwodnica miasta to dla Grodziska Mazowieckiego jedna z najważniejszych inwestycji. I nie ma się co dziwić. Obwodnica pozwoli na wyprowadzenie z miasta ruchu ciężarowego. Na budowę tej niezwykle ważnej arterii mieszkańcy czekają już od dwóch dekad.

Długotrwałą administracyjną batalię udało się zakończyć pod koniec ubiegłego roku. Wtedy uprawomocnił się kluczowy dla inwestycji dokument, czyli zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRiD). Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich, który będzie odpowiedzialny za budowę obwodnicy, zyskał „zielone światło” na realizację przedsięwzięcia.

W styczniu ruszył przetarg, w którym wyłoniony zostanie wykonawca obwodnicy. Oferty zainteresowanych firm mieliśmy poznać 25 lutego. Tak się nie stało. Wszystko z powodu ogromnej liczby pytań złożonych przez zainteresowane firmy. – To ogromna inwestycja, największa w historii MZDW. Spodziewamy się, że wykonawcy będą walczyć o to zamówienie, więc trudno powiedzieć ile to potrwa – mówiła nam na początku stycznia Monika Burdon, rzecznik prasowy MZDW.

Do MZDW trafiło już blisko 300 pytań, a termin otwarcia ofert przesunięto na 5 marca. Konieczne było kolejne przesuniecie, tym razem na 10 marca. Ale i ten termin nie był ważny zbyt długo…

MZDW do tej pory otrzymał blisko 400 pytań do postępowania przetargowego. Wiele firm złożyło wniosek o przesunięcie terminu składania ofert do końca marca. Drogowcy z MZDW nie chcą jednak po raz kolejny przeciągać procedury. Obecnie termin otwarcia ofert wyznaczono na 16 marca.

Przypomnijmy co obejmuje zakres prac. – Realizacja zakłada budowę 7, 5 km odcinka drogi od węzła autostradowego „Grodzisk” do drogi woj. nr 579 na terenie Kałęczyna. Zakres robót obejmuje m.in. budowę trzech dużych obiektów inżynierskich: nad drogą gruntową w pobliżu węzła autostradowego, nad torami kolejowymi oraz rzeką Mrowna; przebudowę dróg poprzecznych, budowę dróg dojazdowych, budowę kompleksowego odwodnienia układu drogowego wraz z urządzeniami towarzyszącymi, przebudowę infrastruktury podziemnej, budowę urządzeń bezpieczeństwa ruchu: barier energochłonnych ogrodzeń, sygnalizacji świetlnych, oznakowanie poziome i pionowe wraz z konstrukcjami wsporczymi. Planowany termin oddania drogi do użytkowania to 27 miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą – podkreśla Monika Burdon z MZDW.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Zmiana terminu w przetargu na budowę obwodnicy Grodziska”

  1. Anonim pisze:

    I już nam data otwarcia ofert przeskoczyła na 3 kwietnia, 11:00.

  2. Gko pisze:

    Jestem zaskoczony. Przez tyle lat nie udało się nawet dobrze przygotować dokumentacji przetargowej po to, by pytań było mniej.

  3. Anonim pisze:

    Nie tak szybko, jeszcze odwołania, sprawdzanie wszystkiego w urzędzie zamówień publicznych i oby się nie okazało, że kwota oferentów będzie zawyżona. Oby wygrała wiarygodna firma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły