Zmiana częstotliwości odbioru odpadów

Pruszków

Trzy firmy zainteresowane są odbiorem odpadów z terenu Pruszkowa. Urząd planuje zawrzeć nową umowę od 1 maja br. Mieszkańcy muszą liczyć się ze zmianą częstotliwości odbioru odpadów.

Wraz z końcem 2016 roku wygasła umowa na odbiór odpadów z MZO. Pruszkowski magistrat ogłosił przetarg, jednak złożone oferty przekraczały zarezerwowaną kwotę. Urzędnicy zdecydowali się na podpisanie umowy na roboty uzupełniające z dotychczasowym wykonawcą zadania. Ta wygasa wraz z końcem kwietnia, więc pruszkowski magistrat musiał ogłosić kolejny przetarg. W wyznaczonym terminie złożono trzy oferty – Trwa badanie dokumentów – mówi nam Elżbieta Jakubczak-Garczyńska, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Pruszkowa.

Najniższa ze złożonych ofert opiewa na kwotę blisko 23,2 mln zł, zaś najwyższa to ponad 38,5 mln zł. Warto zaznaczyć, że umowa zostanie zawarta na trzy lata. Sprawa powinna znaleźć swój finał w ciągu najbliższych tygodni.

Od 1 maja mieszkańcy muszą liczyć się zmianą częstotliwości odbioru odpadów. – Mamy dobrą informację dla mieszkańców zabudowy jednorodzinnej. Worki z odpadami segregowanymi będą odbierane dwa razy w miesiącu. Przygotowujemy harmonogram – podaje Jakubczak-Garczyńska.

Co jeszcze się zmieni? – Nie będzie już odbierać odpadów budowlanych. Należy je zawozić do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Tak jest w ościennych gminach, więc postanowiliśmy zastosować to rozwiązanie na naszym terenie – tłumaczy naczelnik wydziału środowiska.

Ponadto, z obszarów zabudowy jednorodzinnej odpady zielone będą odbierane dwa razy w miesiącu, a wielkogabarytowe w drugi czwartek miesiąca po zgłoszeniu telefonicznym. Na tym nie koniec. Popiół będzie odbierany dwa razy w miesiącu, zaś choinki po okresie Bożonarodzeniowym (od 2 stycznia do 15 lutego) raz w tygodniu po uprzednim zgłoszeniu.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.