Zmarła po terapii kambo. Są wyniki sekcji zwłok

Grodzisk Maz.

Grodziska prokuratura ma już wstępne wyniki sekcji zwłok Haliny T. 30-letnia kobieta zmarła po zaaplikowaniu wydzieliny kambo pochodzącej od amazońskiej żaby.

– Biegli ustalili, że przyczyną zgonu Haliny T. był obrzęk mózgu i niewydolność krążeniowo-oddechowa – mówi nam Dariusz Ślepokura, szef grodziskiej prokuratury rejonowej. – Wyniki sekcji zwłok wykazały, że kobieta nie miała krwiaka, nie doznała urazów, które mogłyby doprowadzić do śmierci. Wykluczyliśmy również możliwość zakrztuszenia się – dodaje.

To jednak nie koniec. Prokurator obecny w trakcie sekcji zwłok zlecił wykonanie badań toksykologicznych. – Wyniki poznamy za co najmniej kilka tygodni. Liczymy na to, że w połowie stycznia będzie już coś wiadomo – zaznacza grodziski prokurator.

30-latka brała udział w warsztatach medycyny naturalnej, które w jednej z grodziskich siłowni prowadził Konrad S. – Będziemy ponownie przesłuchiwać rodzinę zmarłej, by ustalić czy chorowała i na co ewentualnie się leczyła – dodaje Ślepokura.

Po informacji o śmierci Haliny T. do grodziskiej prokuratury zgłosiła się kobieta, która po udziale w warsztatach i zaaplikowaniu wydzieliny kambo doznała paraliżu nogi. Ta sprawa również jest badana. Ślepokura: – W tym przypadku kobieta była hospitalizowana. Otrzymaliśmy już dokumentację medyczną. Sprawę będziemy badać.

Do grodziskiej prokuratury nie wpłynęły kolejne zawiadomienia o osobach, które mogły doznały uszczerbku na zdrowiu po udziale w warsztatach medycyny naturalnej. Konrad S. może odpowiadać za nieumyślne spowodowanie śmierci, za co grozi kara od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.