Zmarł Bogusław Stanisławski

Pruszków

Bogusław Stanisławski zmarł w wieku 89 lat. Był niezwykle aktywnym działaczem społecznym zajmującym się prawami człowieka, prezesem Amnesty International i mieszkańcem Pruszkowa.

Anglista, tłumacz, działacz społeczny, inicjator i członek władz organizacji pozarządowych, prezes Amnesty International Polska w latach 1999-2001. I w końcu mieszkaniec pruszkowskich Malich. O zasługach Bogusława Stanisławskiego długo można pisać. Nawet w ostatnich miesiącach, gdy dowiedział się o ciężkiej chorobie, nie załamał się ani trochę. Postanowił nawet odwiedzić festiwal Pol’and’Rock, aby spotkać się „ze swoją ukochaną młodzieżą”.

Aż do emerytury pracował w zawodzie anglisty. W latach 80-tych działał w opozycji demokratycznej w ramach „Solidarności”. W latach 90-tych współtworzył warszawski oddział Amnesty International. Od 2006 r. związany był Fundacją Inna Przestrzeń, pełnił funkcję przewodniczącego rady. W 2011 r. prezydent Bronisław Komorowski odznaczył go Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.