Złóż wniosek o świadczenie „Dobry start”

Region

Przypominamy. Złożenie wniosku o wypłatę 300+ w sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia najpóźniej do 30 września.

Od 1 sierpnia można składać wnioski papierowe i dofinansowanie wyprawki szkolnej w kwocie 300 zł. Jak i gdzie ubiegać się o świadczenie? Świadczenie „Dobry Start” przysługuje raz w roku i obejmuje wszystkie dzieci do 20 roku życia, a w przypadku dzieci niepełnosprawnych do 24 roku życia. Świadczenie nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowania przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole. Nie obejmuje także studentów, uczniów szkół policealnych i uczniów szkół dla dorosłych.

Wniosek o świadczenie dobry start można składać online od 1 lipca przez stronę empatia.mpips.gov.pl lub przez bankowość elektroniczną oraz od 1 sierpnia także drogą tradycyjną (w formie papierowej).

O świadczenie „Dobry start” można ubiegać się do 30 listopada. Jeśli chcemy mieć pieniądze jak najwcześniej , to powinniśmy wniosek składać już teraz. – Złożenie wniosku w programie Dobry Start w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia, nie później niż do 30 września. Gdy zostanie złożony w kolejnych miesiącach (we wrześniu, październiku lub listopadzie), to wsparcie trafi do rodziny w ciągu 2 miesięcy od złożenia wniosku – przypomina urząd.

Tegoroczny budżet „Dobrego startu” wynosi 1,5 mld zł, w dwóch poprzednich edycjach do beneficjentów trafiło łącznie ok. 3 mld zł. Jak dotąd rodzice złożyli 470 tys. wniosków – wynika z komunikatu ministerstwa rodziny.

 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Złóż wniosek o świadczenie „Dobry start””

  1. Yok pisze:

    Niech Janusz z Karyną złożom to na gryla i browara w łikend będzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły