Złodzieje wypożyczyli auto aby ukraść paliwo

Grodzisk Maz.

W Grodzisku Mazowieckim policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o liczne kradzieże paliwa. Jeden z przestępców posiadał narkotyki.

Kilka dni temu w Grodzisku Mazowieckim doszło do pomysłowego przestępstwa. Dwóch mężczyzn wypożyczało samochody, aby tankować paliwo. Podejrzani nie zamierzali jednak zapłacić za kosztowne zakupy. Zuchwałość mężczyzn została poddana ciężkiej próbie. – Policjanci otrzymali informację od pracownika firmy wypożyczającej samochody, że klienci najprawdopodobniej dopuścili się kradzieży paliwa. Funkcjonariusze niezwłocznie stawili się na wskazane w zgłoszeniu miejsce. Na poboczu jednej z grodziskich ulic policjanci zauważyli dwie osoby stojące przy zaparkowanej firmowej Toyocie. Szybko okazało się, że obok auta stoi bańka do połowy wypełniona paliwem. Pojemniki pełne takiego samego płynu funkcjonariusze znaleźli także w stojącym w pobliżu samochodzie. – informuje asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim. – Właściciel wypożyczonego pojazdu, który także dotarł na miejsce, potwierdził policjantom, że ci mężczyźni mogli dokonać szeregu kradzieży paliwa z jego firmy – dodaje.

Policjanci postanowili zatrzymać obydwu podejrzanych. – Podczas przeszukania przy 31-latku funkcjonariusze znaleźli torebkę z amfetaminą. W trakcie wykonywanych czynności dochodzeniowo-śledczych policjanci potwierdzili, że 31-latek i 32-latek od kilku dni wypożyczali auta z tej samej firmy, a następnie tankowali kartą paliwo, które zabierali dla siebie. W ten sposób mogli ukraść nawet 840 litrów paliwa – wskazuje rzecznik grodziskiej policji. – Właściciel firmy wycenił swoje straty na ponad 4 tysiące złotych – dodaje.

Mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży. Podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów.

31-latek odpowie również za posiadanie narkotyków.

Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat więzienia.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Złodzieje wypożyczyli auto aby ukraść paliwo”

  1. Polak pisze:

    Przy tych cenach paliwa niedługo znaczna część obywateli będzie zmuszona do kradzieży żeby w ogóle być w stanie związać koniec z końcem. Paliwo to dobro pierwszej potrzeby i nie powinno być obciążone żadnymi podatkami !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły