Żłobek w Ruścu przejdzie termomodernizację

Nadarzyn

Gmina Nadarzyn otrzymała dofinansowanie na termomodernizację budynku Gminnego Żłobka nr 1 „Zaczarowany Ogród” w Ruścu. Całkowita wartość projektu to prawie 532 tys. zł.

Władze gminy Nadarzyn zgłosiły inwestycję obejmującą termomodernizację żłobka do dofinansowania w ramach RPO WM 2014-2020. Projekt zyskał aprobatę zarządu województwa mazowieckiego, a to oznacza, że do gminy trafi prawie 346 tys. zł dofinansowania.

Umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz wójt gminy Nadarzyn Dariusz Zwoliński i skarbnik Magdalena Sieczka. W spotkaniu udział wzięli radni województwa mazowieckiego – Marcin Podsędek, Anna Brzezińska i Piotr Kandyba.

Dzięki funduszom europejskim gmina Nadarzyn przeprowadzi prace termomodernizacyjne w budynku Gminnego Żłobka Nr 1 „Zaczarowany Ogród” w Ruścu. W ramach prac wykonane zostanie docieplenie stropodachu, wymienione zostaną drzwi zewnętrzne oraz parapety. Planowane jest również wykonanie izolacji pionowej i poziome ścian budynku. Ważnym elementem inwestycji będzie też wymiana starego pieca na kocioł gazowy, kondensacyjny i wyposażony w regulator pogodowy wraz ze sterowaniem. W budynku zainstalowane zostaną również panele fotowoltaiczne.

Realizacja tej inwestycji oznacza nie tylko lepsze warunki i większy komfort dla uczęszczających tu dzieci i ich opiekunów. Zwiększy się też efektywność energetyczna budynku, co przełoży się na duże oszczędności i zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery, a tym samym lepszą jakość powietrza w gminie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.