Żłobek w Milanówku już działa

Milanówek

Dla Milanówka poniedziałek 9 marca stał się ważną datą. To właśnie tego dnia swoją działalność rozpoczął pierwszy publiczny żłobek w mieście.

Żłobek powstał przy ul. Warszawskiej 18a w budynku, w którym niegdyś funkcjonowało przedszkole. Później władze Milanówka chciały zaadaptować go na potrzeby Milanowskiego Centrum Kultury. W 2017 r. obiekt przeszedł termomodernizacje Władze miasta zdecydowały, że w budynku powstanie pierwszy w Milanówku publiczny żłobek – Miasto jest właścicielem budynku przy ul. Warszawskiej. Teoretycznie miał być on przeznaczony na siedzibę Milanowskiego Centrum Kultury, ale jest to zwykła willa. Na cele kultury nie nadaje się, brak jest możliwości wygospodarowania tam choćby małej sali widowiskowej. Więc aby racjonalnie wykorzystać to miejsce, burmistrz Piotr Remiszewski podjął decyzję, że skoro jest program dający możliwość pozyskania dużych pieniędzy na adaptację takiego budynku, to trzeba działać szybko, szczególnie że w Milanówku nie ma żadnego miejskiego żłobka. Przystąpiliśmy do tego programu i jak widać z dobrym skutkiem – mówi nam Piotr Iwicki, sekretarz miasta-ogrodu.

Na remont i adaptację budynku udało się uzyskać dofinansowanie z rządowego programu „Maluch”. Inwestycja kosztowała ponad 1,8 mln zł, z czego z dofinansowanie wyniosło aż 1,4 mln zł. Oprócz prac remontowych ze środków z programu „Maluch” udało się zakupić wyposażenie placówki.

Dyrektorem milanowskiego żłobka została Dorota Mońko, z wykształcenia pedagog i terapeuta. Opiekę w placówce znajdą 52 maluchy w wieku od 5 miesięcy do 3 lat. Żłobek działa od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 – 17.30.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.