Zlikwidowano kolejną plantację konopi indyjskich

Region

Funkcjonariusze z pruszkowskiego wydziału kryminalnego przy współpracy z policjantami z komendy stołecznej policji zatrzymali dwóch obywateli Wietnamu. Mężczyźni w miejscowości Rybie zakładali plantację konopi indyjskich.

W poniedziałek policjanci otrzymali informacje, o nielegalnie założonej plantacji konopi indyjskich. Okazało się, że mieszkaniec, który zajmował się hodowlą pracuje w jednym z pobliskich centrów mody. Funkcjonariusze postanowili udać się do miejsca pracy obcokrajowca i dokonać przeszukania zajmowanych tam pomieszczeń.

Po dotarciu na miejsce policjanci zatrzymali 40-letniego Wietnamczyka. W trakcie przeszukania ujawniono przy nim ponad 80 tysięcy dolarów i 4 tysiące złotych. Mężczyzna nie potrafił wyjaśnić skąd pochodzą pieniądze, ale wyznał, że w kilka godzin może „stworzyć” dokumentacje potwierdzającą ich legalność.

W celu dalszego sprawdzenia uzyskanych informacji mundurowi udali się do miejscowości Rybie. Według zgromadzonych danych na jednaj z posesji miała być prowadzona plantacja konopi indyjskiej. We wskazanym domu funkcjonariusze odkryli 300 sadzonek konopi oraz specjalną aparaturę umożliwiającą prowadzenie hodowli. Dodatkowo policjanci zatrzymali kolejnego obywatela Wietnamu.

Pieniądze znalezione u jednego z zatrzymanych zostały zabezpieczone na poczet przyszłej kary. Wietnamczykom grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.