Zlikwidowali nielegalne kasyna

Region

To kolejne uderzenie w podziemie hazardowe w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej, Krajowej Administracji Skarbowej w miniony weekend zamknęli kilka nielegalnych kasyn w Wólce Kosowskiej.

W nocy z 18 na 19 listopada wspomniane służby przeprowadziły akcję na terenie Wólki Kosowskiej. Funkcjonariusze w kilku różnych lokalach znaleźli 35 automatów z grami hazardowymi o wartości 420 tys. zł. Zatrzymano również amatorów gier hazardowych, głównie pochodzenia azjatyckiego. W proceder mogą być zamieszani również Polacy.

Wśród zatrzymanych znalazły się również osoby, które przebywają nielegalnie na terytorium Polski. Dwóch mężczyzn trafiło więc do zamkniętego ośrodka dla uchodźców a odpowiednie służby zajmą się ustaleniem ich tożsamości.

W trakcie akcji w kontrolowanych lokalach oprócz nielegalnych automatów znaleziono również spore sumy pieniędzy i środki odurzające. Pieniądze zostały zabezpieczone, a narkotyki w postaci białego proszku zostaną poddane badaniom laboratoryjnym.

– Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy w Warszawie wszczął w tej sprawie postępowania karno-skarbowe. Za nielegalną działalność związaną z grami na automatach grożą wysokie kary. Za urządzanie gier na automatach bez wymaganej koncesji kara wynosi 100 tys. zł od każdego automatu. Za nielegalne urządzanie gier hazardowych grozi też odpowiedzialność karno-skarbowa: kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie – wylicza Piotr Niemiec z Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.