Złapani na „podwójnym gazie”

Grodzisk Maz.

Mimo ciągłych apeli policji i innych służb, wciąż zatrzymywani są kierowcy, którzy wsiedli za kółko po alkoholu. W ubiegły weekend grodziscy funkcjonariusze zatrzymali trzy osoby prowadzące w stanie nietrzeźwości.

Pierwszą osobę, patrol grodziskiej drogówki, zatrzymał około godz. 23.00 w Milanówku. 19-letnia kobieta kierująca oplem miała w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu
.
Następnego wieczora, o godz. 22.00 w Żelechowie patrol zatrzymał 57-latka kierującego bmw. W tym przypadku badanie także wskazało przekroczenie dopuszczalnej ilości alkoholu w organizmie.

W niedzielę, tuż przed północą w Starych Budach zatrzymano 66-latkę. Tutaj czujnością wykazał się inny kierowca, który poinformował policję o podejrzanym stylu jazdy kobiety. Podczas kontroli okazało się, że ma ona prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Nikogo nie trzeba przekonywać, że każda z zatrzymanych osób wyjeżdżając na drogę, stwarzała zagrożenie dla życia i zdrowia własnego i wielu innych osób. Kierowcy odpowiedzą teraz przed sądem za przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Grozi im  za to kara do dwóch lat pozbawienia wolności,  zakaz prowadzenia pojazdów oraz sankcja finansowa – podsumowuje asp. sztab. Katarzyna Zych z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.