Złapali grafficiarzy

Pruszków

Grupa młodych mężczyzn znalazła sobie rozrywkę i postanowiła „ozdobić” pewien budynek. Kłopot w tym, że zrobili to bez zgody właściciela, a i twórczość nie była zbyt wysokich lotów.

Pod osłoną nocy „uzbrojeni” w markery i spraye młodzi mężczyźni zaczęli tworzyć wątpliwej jakości „arcydzieła” na elewacji jednego z budynków oraz na murku znajdującym się na skwerze Kardynała Wyszyńskiego w Pruszkowie. Mieli jednak pecha, bowiem dyżurny studia monitoringu wizyjnego od jakiegoś czasu śledził ich poczynania: od spaceru ul. 2 sierpnia, aż po moment, w którym zaczęli tworzyć swoje malunki. Młodzi mężczyźni nie zdawali sobie sprawy, że ktoś ich obserwuje. 

Na miejsce został wysłany partol straży miejskiej. Później do strażników dołączyli policjanci. Na widok radiowozów próbowali się oddalić, ale na próbie się skończyło.

„Artyści” mieli spory problem, bowiem funkcjonariusze nie uznali ich twórczości za arcydzieła i ukarali ich za dewastacje. – Malunki „grafficiarzy” nie są pożądane w miejscach do tego celu nie wyznaczonych i nie zawsze upiększają swoim wizerunkiem – podkreślają strażnicy miejscy.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.