Zgłoszenie o wielkim wężu, który okazał się zaskrońcem

Grodzisk Maz.

Strażnicy miejscy z Grodziska Mazowieckiego otrzymali zgłoszenie dotyczące obecności dużego węża na jednej z posesji przy ul. Zacisze. Później okazało się, że był to tylko zaskroniec. Ale strażnicy podkreślają, że warto zgłaszać każdą niepokojącą sytuacją związaną z dzikimi zwierzętami i nie tylko.

– 31 maja dyżurny Straży Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim otrzymał zgłoszenie dotyczące obecności dużego węża na jednej z posesji przy ul. Zacisze. Ze względu na opis węża była obawa czy nie jest to przypadkiem jakiś jadowity gad. Wysłany na miejsce Eko-patrol potwierdził obecność węża, którym na szczęście okazał się zaskroniec – informują grodziscy strażnicy.

Zaskroniec został odłowiony i wypuszczony do swojego środowiska naturalnego. Mundurowi apelują, aby w takich sytuacjach zawsze dzwonić do straży miejskiej i nie podejmować prób odłowienia gadów na własną rękę. Bowiem obok tych najczęściej występujących w Polsce w warunkach naturalnych okazów niejadowitych, można spotkać także jadowite, które mogły np. komuś uciec z hodowli.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Zgłoszenie o wielkim wężu, który okazał się zaskrońcem”

  1. Dr. Huckenbush pisze:

    Zaskroniec Ty wypuść to powietrze wreszcie….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły