Zgłosiła rozbój, którego nie było

Milanówek

W miniony weekend do policji trafiła informacja o rozboju, do którego miało dojść w Milanówku. Wersja zgłaszana przez poszkodowaną okazała się… zmyślona. 37-letnia kobieta chciała w ten sposób przywłaszczyć sobie pieniądze pracodawcy.

W minioną niedzielę tuż przed godz. 20.00 na komisariacie w Milanówku pojawiła się kobieta i poinformowała o rozboju. – Z jej wyjaśnień wynikało, że została napadnięta na ulicy przez 3 mężczyzn, którzy ją obezwładnili i okradli. Zgłaszająca miała stracić około 2 tysięcy złotych. Natychmiast pod wskazany przez zawiadamiającą adres została skierowana załoga patrolowa, przewodnik z psem tropiącym oraz policjanci z grupy dochodzeniowo – śledczej. Funkcjonariusze szybko ustalili, że miejsce nie jest objęte monitoringiem, nie ma też śladów i świadków zdarzenia. W poszukiwania sprawców rozboju zaangażowali się także grodziscy kryminalni – informuje asp. sztab Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Przez kilka kolejnych dni policjanci analizowali zeznania poszkodowanej kobiety. Kilka elementów tej historii wzbudziło wątpliwości. Dlatego też mundurowi postanowili wyjaśnić je z zawiadamiającą. Po rozmowie policjanci byli już pewni, że 37-letnia kobieta złożyła fałszywe zawiadomienie o przestępstwie. — Tym razem wizyta kobiety w grodziskiej komendzie zakończyła się jej zatrzymaniem i przedstawieniem zarzutów karnych. 37-latka odpowie za zawiadomienie Policji o niepopełnionym przestępstwie. Podczas przesłuchania przyznała się do zmyślenia historii o rozboju z chęci zatrzymania dla siebie firmowych pieniędzy. Jak ustalili policjanci, podejrzana była zatrudniona w firmie udzielającej pożyczek i odbierała od klientów należności ratalne. Dokonany przez nią czyn zagrożony jest karą nawet 2 lat pozbawienia wolności – dodaje asp. sztab. Zych.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Zgłosiła rozbój, którego nie było”

  1. zgred pisze:

    Moralność tej pani jest tej samej próby co jej szefów. Mają wkalkulowane że dużej części pożyczonej kasy nie odzyskają i odbijają sobie z grubą nawiązką na uczciwych.

  2. konrad pisze:

    2 lata jak za brata 3 lata na peronce się przelata

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły