Zdrowa niedziela dla mieszkańców

Pruszków

W najbliższą niedzielę (10 września) mieszkańcy powiatu pruszkowskiego będą mieli szansę sprawdzić swój stan zdrowia. Od 9.00 do 13.00 na placu przy kościele św. Kazimierza przy ul. Kraszewskiego w Pruszkowie pojawią się specjalne stanowiska medyczne.

Często powtarzamy, że zdrowie jest najważniejsze. Zawsze przewija się w świątecznych i imieninowych życzeniach. Jednak z troską o stan naszego zdrowia bywa różnie. Dlatego warto wziąć udział w akcji zdrowa niedziela, która odbędzie się 10 września w Pruszkowie. – W ten sposób starostwo chce zachęcać mieszkańców powiatu do dbania o swoje zdrowie, oraz udzielić informacji, gdzie i jak często powinno się wykonywać badania. W ten sposób chce także namówić do profilaktyki w postaci aktywności fizycznej niezależnie od wieku – podkreśla starostwo powiatowe w Pruszkowie.

Podczas zdrowej niedzieli będzie można uzyskać wiele porad i spotkać się ze specjalistami. –  Podczas wydarzenia na dziedzińcu kościoła dla chętnych poprowadzone będą badania profilaktyczne w kierunku astmy, cukrzycy, nadciśnienia tętniczego oraz chorób serca. Ponadto będzie można uzyskać porady i otrzymać materiały edukacyjne związane z tematyką profilaktyki raka piersi oraz profilaktyki boreliozy przez specjalistów z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pruszkowie. Będzie można również spotkać się z lekarzami ginekologami i położną oraz uzyskać konsultacje dotyczące laktacji oraz opieki okołoporodowej. Swoje stanowiska będą miały również Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna oraz Zespół Ośrodków Wsparcia z Piastowa, gdzie będzie można uzyskać darmową konsultację dla rodziców oraz dzieci, prowadzoną przez psychologów, pedagogów, logopedów, specjalistów od profilaktyki uzależnień i przemocy oraz szeroko pojętego kryzysu – przedstawia starostwo.

Warto pamiętać, że w przypadku zagrożenia każdy może uratować życie drugiemu człowiekowi, ale trzeba mieć niezbędną wiedzę. – Kolejnym głównym obszarem działania będzie promocja ratownictwa oraz prowadzenie szkoleń w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i medycznej. Wszystkie szkolenia prowadzone będą przez Dyplomowanych Ratowników Medycznych. Swoje stoisko będą mieli również rehabilitanci, którzy doradzą jakie ćwiczenia należy wykonać aby poprawić sprawność ciała – podają urzędnicy.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.