Zdewastowano biletomaty WKD

Region

Pasażerowie WKD przez jakiś czas nie będą mogli korzystać z biletomatów na przystankach Grodzisk Mazowiecki Piaskowa oraz Opacz. Powodem jest dewastacja urządzeń przez wandali.

Warszawska Kolej Dojazdowa poinformowała na stronie internetowej o utrudnieniach związanych z brakiem biletomatów na wyżej wymienionych stacjach. – W związku z aktami wandalizmu, które miały miejsce w dniach 11 -12 grudnia br. zdemontowane zostały automaty zainstalowane na przystankach osobowych Opacz oraz Grodzisk Maz. Piaskowa – czytamy w komunikacie.

Możliwość zakupu biletów na tych przystankach została zawieszona do odwołania. Zwróciliśmy się do WKD z pytaniem czy znane są przybliżone terminy powrotu maszyn. – Właścicielem biletomatów jest Mennica Polska, to też oni są odpowiedzialni za naprawę. Automaty powrócą jak najszybciej jednak jest to uzależnione od stopnia uszkodzeń. Chodzi o to czy producent będzie musiał wyprodukować nowe urządzenie, czy wystarczy wymiana uszkodzonych części – mówi Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy Warszawskiej Kolei Dojazdowej. – Jeżeli wszystko odbędzie się bez problemów, automaty powinny wrócić w przeciągu jednego tygodnia bądź dwóch. Jednak są to tylko szacunkowe przybliżenie terminu – dodaje.

Póki co sprawcy pozostają nieznani. Jednak sprawa została zgłoszona na policję. – Spółka WKD w przypadku stwierdzenia tego typu zdarzenia przekazuje niezwłocznie sprawę właścicielowi automatów biletowych. Jednak formalnie zgłoszenie na Policję musi wykonać sam właściciel, co zostało zrobione – wyjaśnia Kulesza.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.