Zburzą budynek, wybudują parking

Grodzisk Maz.

Na miejscu budynku komunalnego przy pl. Króla Zygmunta Starego 6 w Grodzisku Mazowieckim powstanie nowy parking. Jednak najpierw trzeba rozebrać starą nieruchomość.

Przy grodziskim placu Króla Zygmunta Starego znajduje się trzy kondygnacyjny obiekt komunalny. Wybudowany został z pełnej cegły, zaś jego szkielet tworzą drewniane stropy. Niestety jest on w złym stanie technicznym i delikatnie mówiąc nie wygląda zbyt estetycznie – szpeci otoczenie. Ponadto został on wykonany w starej technologii, która nie spełnia obecnie przyjętych norm i standardów.

Gmina Grodzisk Mazowiecki postanowiła go zburzyć, a na jego miejscu stworzyć miejsca postojowe dla samochodów. – Budynek komunalny oraz tzw. przybudówki, które znajdują się na tym placu zostaną rozebrane. Planujemy stworzyć tam taki teren do parkowania o nawierzchni z kruszywa. To duży obszar zajmujący około 3 tys. mkw, co pozwoli na postój nie mniej niż 60 pojazdów – mówi Stanisław Olkowski, kierownik Obsługi Techniczno-Inwestycyjnej Urzędu Miasta w Grodzisku Mazowieckim.

Budynek jest już pusty, jego mieszkańcy zostali przesiedleni do innych lokali. Włodarze zapowiadają, że planowane są kolejne rozbiórki starych i zniszczonych obiektów. Chodzi o to aby „wyczyścić” miasto ze szpecących budowli.

Wykonawca wybrany w przetargu będzie zobowiązany do rozebrania budynku w ciągu 60 dni od podpisania umowy.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.