Zbudują mostek nad Utratą w Mosznie. Umowa podpisana.

Pruszków

28 września informowaliśmy Was o przetargu na budowę mostku nad Utratą w miejscowości Moszna. We wtorek, 19 października, Starosta Pruszkowski podpisał umowę z wykonawcą

Przypomnijmy: do wykonawcy wyłonionego w przetargu będzie należała przede wszystkim budowa mostu w ciągu ścieżki rowerowej. Most będzie także przeznaczony dla ruchu pieszego. Zlokalizowany będzie obok istniejącej przeprawy. Dodatkowo w planach jest przebudowa ścieżki rowerowej i dostosowanie jej do budowanego obiektu. Ponadto planowana jest wycinka drzew, które kolidują z przebudową drogi rowerowej.

Sam mostek ma przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa rowerzystów i pieszych w rejonie mostu na Utracie w Mosznie. Do tej pory rowerzyści byli zmuszeni zjeżdżać na jezdnię, gdyż brakowało wydzielonego pasa ścieżki rowerowej.

Przetarg wygrała firma Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe MOSTY Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością BUDOWNICTWO Spółka Komandytowa. 19 października umowę podpisali Krzysztof Rymuza, Starosta Pruszkowski, Grzegorz Kamiński Wicestarosta Pruszkowski oraz przedstawiciel wykonawcy – Rafał Gorczyca, wiceprezes firmy.

Łączny koszt prac budowlanych to prawie 1,2 mln zł. Niemal 900 tys. zł pochodzi ze środków własnych Powiatu Pruszkowskiego, a ponad 280 tys. zł ze środków rezerwy subwencji ogólnej. Nowa kładka powinna zostać oddana do użytku już 10 grudnia tego roku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.