Zbliżają się cieplejsze dni, lecz powoli

Pogoda

Rozpoczęła się astronomiczna wiosna, jednak nie do końca da się ją odczuć... Dobra informacja jest taka, że po weekendzie temperatury nie powinny spadać poniżej zera. Na „dwucyfrowe ciepło” będziemy musieli jeszcze poczekać.

Ostatnie zmiany pogodowe były dość gwałtowne. Z piętnastostopniowego ciepła po kilku dniach zrobił się mróz i spadł śnieg. I to tyle śniegu ile nie napadało przez całą zimę. Dziś mamy już astronomiczną wiosnę, zaś jutro rozpocznie się kalendarzowa. Szkoda tylko, że zbytnio tego nie widać.

Natomiast zgodnie ze słowami piosenki „always look on the bright side of life” należy patrzeć optymistycznie w przyszłość. Plusy są takie, że wkrótce nie będzie minusów, mowa oczywiście o ujemnych temperaturach. Dziś maksymalnie prognozuje się 1 stopień w skali Celsjusza, a minimalnie w nocy -3. Jutro temperatura urośnie w dzień do 2 stopni, w czwartek do 3, a w piątek możemy spodziewać się nawet 6. W sobotę przewiduje się 7 stopni, a w niedzielę 8. Niestety przez te wszystkie dni w nocy będzie nadal na minusie.

Ale gdy sprawdzaliśmy długoterminową pogodę przygotowaną przez synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, po weekendzie przewiduje się już tylko temperatury na plusie. W przyszły poniedziałek do 10 stopni Celsjusza, 27 marca do 9, 28 marca do 8, 29 do 10 i 30 marca do 7. Potem nieco się ochłodzi i w sobotę 31 marca synoptycy zapowiadają 4 stopnie w dzień, 1 kwietnia 2 stopnie, ale już 2 kwietnia znowu 5 stopni.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.