Zbliża się kolejny wielkanocny lockdown? Taki scenariusz przewiduje minister zdrowia

Region

Nastąpił wzrost zakażeń koronawirusem w regionie. Ministerstwo zdrowia rozpatruje scenariusz wprowadzenia kolejnego lockdownu na... Wielkanoc.

Adam Niedzielski, minister zdrowia na antenie RMF FM wypowiedział się na temat konsekwencji rozwijającej się sytuacji epidemicznej w kraju.

– Nie będę ukrywał, że jeżeli będziemy mieli kontynuację trendu wzrostowego, to będziemy musieli rozważać scenariusz, by Wielkanoc spędzić w domu – mówił Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Minister przyznał, że chce aby po Wielkanocy starsi uczniowie wrócili do szkoły. – To jest taki mój cel i moja orientacja, moje oczekiwania – zadeklarował Niedzielski. – Rzeczywistość pokaże, gdzie będziemy w sensie rozwoju pandemii na koniec marca i to będzie wyznacznik – dodaje.

Już od soboty 27 lutego nie będzie można zakrywać ust i nosa jedynie przyłbicą, szalikiem bądź chustą.  Zdaniem specjalistów nie zapobiegną one rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Do ochrony przeciwko drobnoustrojom należy używać maseczki jednorazowej bądź materiałowej.

W regionie pozostają zamknięte siłownie i kluby fitness. Restauracje i inne punkty gastronomiczne mogą przygotowywać posiłki wyłącznie na wynos.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 15

15 odpowiedzi na “Zbliża się kolejny wielkanocny lockdown? Taki scenariusz przewiduje minister zdrowia”

 1. Rabull pisze:

  Miłość teściowej najbardziej chroni….

 2. dzonynawalony pisze:

  ***** *** lockdown intelektualny to ta mafia z wiejskiej ma pernamentny…

 3. Gościówa pisze:

  Kiedy CBA zainteresuje się kontaktami ministra Niedzielskiego i jego szmatławych ekspertów z Sebastianem Kulczykiem producentem maseczek 😉

 4. Zamiepokojony pisze:

  A jakby tak zabronić oddychania… problem rozprzestrzeniania wirusa sam by się rozwiązał i to baaardzo szyyybko

 5. Dr.Huckenbush pisze:

  Wygląda że znowu będzie można spędzić święta tylko w swoim gronie najbliższych czyli bez teściowej. Jednak koronawirus ma jakieś plusy i to całkiem nie małe.

 6. kosiarz pisze:

  Właśnie tak wygląda manipulacja społeczeństwem , Nowy porządek świata .

  • Kosiarka pisze:

   No straszna manipulacja – od początku było wiadomo że tylko maseczki mają sens. Głupi PiS popełnił błąd i nie dotrzymał kolejnej obietnicy – co jest w co PiSie standardem że jedyne obietnice które potrafią dotrzymać zaczynają się od słów „wprowadzimy podatek i damy te kasę komuś innemu”.

  • Anonim pisze:

   Rozumiem że kupię też robisz do zlewu albo na ulicę bo przecież zachowanie się po ludzku stanowi dla ciebie za duży wysiłek i też zwalniasz to na nowy porządek świata?

 7. mla pisze:

  a po co zasłaniać ??

 8. robot pisze:

  Drugi rok w tej samej maseczce ! Olaboga !

 9. Janusz pisze:

  bardzo dobrze, śmieszą mnie ci Janusze z tym czymś zasałaniającym tyllko usta albo z maską na brodzie, to możliwe tylko u nas w kraju

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły