Zbliża się kolejny remont na szlaku WKD

Kolej

Ruch na szlaku WKD dopiero co wrócił do normy po dwumiesięcznym remoncie, a już za kilka dni rozpoczną się kolejne prace modernizacyjne.

Tym razem kolejarze zabiorą się za modernizację toru nr 1 pomiędzy stacjami Komorów – Podkowa Leśna Główna. Tu prace potrwają miesiąc i zakończa się 15 października. Ale to nie koniec, bowiem 1 października ruszą prace remontowe toru nr 1 od Podkowy Leśnej Głównej aż do stacji Milanówek Grudów. Ten etap zakończy się 31 października. To oznacza, że podróżni muszą być gotowi na kolejne utrudnienia.

Kilka etapów, wiele zmian
Kolejarze zdecydowali się podzielić remont na trzy etapy. W każdym z nich organizacja ruchu na torach będzie wyglądać inaczej. Pierwszy etap będzie obowiązywał od 15 do 30 września. W tym czasie podróżni do swojej dyspozycji będą mieli pociągi, które będą kursować na następujących relacjach: Warszawa Śródmieście WKD – Podkowa Leśna Główna, Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Mazowiecki Radońska, Warszawa Śródmieście WKD – WKD Komorów oraz Podkowa Leśna Zachodnia – Milanówek Grudów. Podróżni muszą być gotowi na przesiadki. W kierunku do i z Grodziska Mazowieckiego na stacji Podkowa Leśna Główna, w kierunku do i z Milanówka na stacji Podkowa Leśna Zachodnia. Na odcinku Komorów – Podkowa Leśna Główna ruch pociągów będzie się odbywać wahadłowo, wyłącznie po torze nr 2

W ramach drugiego etapu (1-15 października) pociągi będą kursować na podobnych zasadach. Z jedną zmianą: ruch na torach na odcinku Podkowa Leśna Główna – Milanówek Grudów będzie całkowicie wstrzymany. W zamian podróżni będą mogli korzystać z autobusowej komunikacji zastępczej. W weekend 8-9 października kursy do Grodziska będą odbywać się bez przesiadki. Jednak liczba kursujących pociągów będzie ograniczona.

W trzecim etapie (16-31 października) pociągi będą kursować według zwykłego rozkładu jazdy z wyłączeniem pociągów do/z Milanówka, które będą kończyć lub rozpoczynać bieg na stacji Podkowa Leśna Główna. Na tym etapie podróżni z Milanówka nadal będą korzystać z autobusów zastępczych.

Co z biletami?
W trakcie remontu podróżni, którzy chcą korzystać z autobusowej komunikacji zastępczej muszą posiadać ważny bilet WKD. Zasada ich kasowania będzie taka sama jak w przypadku wakacyjnego remontu. Podróżni muszą skasować bilet ręcznie wpisując datę i dokładną godzinę (wraz z minutami) rozpoczęcia przejazdu. Wcześniej zakupione bilety okresowe można zwracać w kasach biletowych lub Centrum Obsługi Klienta (metro Świętokrzyska). Pozostaje zatem pytanie o honorowanie biletów w pociągach Kolei Mazowieckich i Szybkiej Kolei Miejskiej. – Prowadzimy rozmowy na ten temat. Najprawdopodobniej jednak SKM będzie wyłączona ze wspólnej oferty ponieważ ruch od Komorowa do Warszawy będzie odbywał się bez utrudnień – mówi Krzysztof Kulesza. – Podróżni zostaną poinformowani o ustaleniach i ewentualnym honorowaniu biletów WKD w pociągach KM – dodaje.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.