Zbliża się grudniowa zmiana rozkładów jazdy

Region

Od najbliższej niedzieli, 15 grudnia, zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy przewoźników kolejowych w naszym regionie. Nowością jest też, że w Grodzisku Mazowieckim zatrzymają się pociągi dalekobieżne.

Zgodnie z nowym rozkładem jazdy Warszawskiej Kolei Dojazdowej, przez najbliższy rok w dni powszednie w szczycie komunikacyjnym obsługę pasażerów na linii zapewniać będzie równocześnie 14 pociągów. – Nowy roczny rozkład jazdy pociągów WKD zachowuje swoje mocne strony, takie jak wysoka częstotliwość i regularność odjazdów z poszczególnych stacji i przystanków osobowych. Stabilna oferta przewozowa w połączeniu z wysoką punktualnością i niezawodnością kursowania pociągów WKD pozwoli na dalszą walkę o miano najpunktualniejszego przewoźnika pasażerskiego w kraju, co z pewnością pomoże przyczynić się do osiągnięcia dobrego rezultatu w liczbie przewożonych pasażerów – zaznacza przewoźnik.

Modyfikacje nastąpią w grafiku Kolei Mazowieckich i mają być to zmiany na lepsze. W przypadku linii R1 Warszawa-Skierniewice w porannym szczycie pojawi się dodatkowe połączenie między Grodziskiem Mazowieckim a Żyrardowem. – Od 15 grudnia PKP PLK planują usunąć uciążliwe ograniczenia prędkości przy wybranych stacjach i przystankach osobowych, co przełoży się na skrócenie czasu przejazdu – czytamy w komunikacie Kolei Mazowieckich.

Od 15 grudnia oddzielny rozkład jazdy wprowadza też Szybka Kolej Miejska, choć wielu zmian w stosunku do poprzedniego w nim nie znajdziemy.

Duża nowość to zatrzymywanie się pociągów dalekobieżnych w Grodzisku Mazowieckim. Składy Intercity z grodziskiej stacji odjadą do Krakowa i Wrocławia.

Szczegółowe rozkłady znajdziecie pod linkami:

WKD

Koleje Mazowieckie

SKM

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Zbliża się grudniowa zmiana rozkładów jazdy”

 1. das pisze:

  I co pewnie klasycznie ostatni pociąg z warszawy o 23 XD Bo nikt później nie wraca już do domu

  no i klasycznie pociągi będą zatrzymywać się na samym końcu stacji zamiast przy wyjściach?

 2. Pruszkowianin pisze:

  Grodzisk wykorzystal swoja szanse – nie dosc, ze porzadnie wyremontowali dworzec, to jeszcze maja odpowiednie perony dla pociagow dalekobieznych. U nas natomiast, w DWUKROTNIE wiekszym miescie, mamy dalej JEDEN peron po LATACH remontow , klepisko przed wyjsciem ze stacji i koszmarne przejscie podziemne. Szkoda, ze nikt nie lobbowal drugiego peronu od strony budynku dworca – bardzo by to usprawnilo przeplyw pasazerow i odciazylo przejscie podziemne. Peron nie musialby byc szeroki, byleby byl latwo dostepny z poziomu ulicy, ale to marzenia scietej glowy z innego galaktycznego wymiaru.

  • Anonim pisze:

   Dokładnie. Poza tym spierniczono szansę na zadaszenie całego peronu. Dodam, że mieliśmy długi peron tylko go skróciliśmy. Władze Pruszkowa nigdy nie myślały perspektywicznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły