Żbikowska oligocenka znów działa

Region

Nieczynne od dawna ujęcie wody oligoceńskiej przy ul. Żbikowskiej w Pruszkowie, po gruntownym remoncie już działa. Miasto, które przejęło oligocenkę, na modernizację wydało ponad 200 tys. zł

Studnia na Żbikowie była bardzo zaniedbana, przez co jej woda nie spełniała odpowiednich norm. Właściciel obiektu, na terenie którego znajduje się ujęcie – Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego – choć wykładał pieniądze na jej utrzymanie, to były one niewystarczające. Dlatego w dużej mierze na jego wniosek miasto przejęło studnię.

Dzięki temu mogło zarezerwować pieniądze w budżecie i przeprowadzić gruntowny remont. Trwał on ponad pół roku. Zakres wykonanych prac był duży: od wymiany filtrów i rurociągów po poprawę odwiertów. Wymieniono praktycznie całe podziemne serce studni oligoceńskiej.

Oprócz zmodernizowanego ujęcia wody oligoceńskiej przy ul. Żbikowskiej, mieszkańcy Pruszkowa do dyspozycji mają jeszcze studnie w parku przy ul. Lipowej, na osiedlu Staszica na ul. Jasnej oraz ujęcie wód czwartorzędowych przy Manhattanie przy ul. Prusa.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.